در خصوص سرمایه گذاری در بخش مسکن و اخذ اقامت طلایی امارات باید دقت داشت که این موضوع ظرافت های خاص خود را دارد. مشاهده شده است که عده ای صرفا خرید ملک را مساوی با گرفتن این اقامت اعلام کرده اند که به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد. باید دقت داشت که اعطای ویزای طلایی امارات در این کیس منوط به شرایط زیر است:

اگر برای خرید ملک در دبی بیش از 1 میلیون درهم هزینه کنید به شما اقامت 3 ساله داده می‌شود و یا اگر هزینه بیش از 5 و 10 میلیون درهم پرداخت کنید به ترتیب به شما ویزای 5 و 10 ساله داده میشود.

لازم به ذکر است خریدار ملک در امارات می‌تواند همراه خود همسر یا فرزند و یا جدای از این دو شخص میتواند  3 نفر مدیر را در خرید ملک خود سهیم کند.

برای اقامت در دبی با خرید ملک چند شرط وجود دارد که باید هر کدام از آنها را رعایت کنید:

  • سهم شما از ملک خریداری شده حداقل باید 1 میلیون درهم باشد.

  • باید ثابت کنید هزینه خرید ملک را با وام تامین نکرده اید.

  • ملک مورد نظر باید مسکونی و مراحل ساخت آن به پایان رسیده باشد.

  • فرد باید تا 3 سال ملک خریداری شده را در دبی حفظ کند.

  • ملک باید در مناطق Freehold  یا مناطقی که از سوی دولت مجاز به فروش به خارجیان باشد.

پس از انجام روال اداری خرید و ثبت ملک می‌توانید وارد مرحله اخذ ویزا و مهاجرت شوید و به امارات بروید. بطور کلی افراد غیر اماراتی در سه شهر ابوظبی، شارجه و دبی تمایل بیشتری برا ی خرید ملک دارند که در ادامه مختصری از قوانین مربوط به خرید ملک را توضیح میدهیم:

آنچه باید در مورد خرید ملک در امارات بدانید

بازار املاک امارات یکی از منظم ترین و شفاف ترین بازارها در منطقه است. بازار املاک و مستغلات امارات متحده عربی فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری در ملک ارائه می دهد. تغییرات اخیر در قوانین مالکیت دارایی برای خارجی ها بازار را برای سرمایه گذاران خارج از کشور بازتر کرده است.

کسانی که علاقه مند به خرید املاک و مستغلات به عنوان سرمایه گذاران خارجی یا خارج از کشور هستند باید در نظر داشته باشند که قوانین مالکیت ملک برای آنها متفاوت است. چه محدودیت هایی برای افراد غیر اماراتی برای اخذ وام مسکن برای خرید ملک در کشور وجود دارد؟ ملک آزاد در دبی چیست و شرایط خرید ملک برای مهاجران چیست؟ قبل از اینکه متعهد به خرید ویلا، آپارتمان یا هر نوع ملک دیگری در امارات شوید، مهم است که این قوانین مالکیت ملک را برای خارجی ها در نظر بگیرید.

قوانین خرید ملک در امارات برای مهاجران خارجی

برای مدت طولانی، مهاجران اجازه نداشتند دارایی در امارات متحده عربی داشته باشند. اولین امارتی که رهبری تغییر در این زمینه را بر عهده گرفت، دبی بود. پایتخت ابوظبی و سایر امارات از جمله عجمان، شارجه و رأس الخیمه بلافاصله پس از آن از این روند پیروی کردند.

با این حال، به خاطر داشته باشید؛ مالکیت اموال برای مهاجران در دو دسته موجود است – مالکیت آزاد مطلق و مالکیت بر اساس اجاره طولانی مدت. مروری بر قوانین مالکیت ملکی آزاد در مقابل مالکیت اجاره ای و قوانین مالکیت دارایی برای خارجی ها در امارات مختلف می تواند به شما ایده بهتری از گزینه های شما بدهد:

مالکیت ملک به صورت اجاره بلند مدت:

خرید ملک اجاره ای به معنای تملک آن برای مدت 99 سال یا کمتر بسته به مدت مقرر در قرارداد اجاره است. این نوع خرید فقط به خریداران اجازه می دهد حقوق مالکیت را داشته باشند، اما نه زمینی که در آن ساخته شده است.

مالکیت مطلق:

مهاجران همچنین مجاز به خرید ملک بصورت کامل در امارات هستند. اساساً این نوع ملک به خریداران این امکان را می دهد که هم مالکیت یک واحد و هم زمینی را که در آن قرار دارد داشته باشند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که اتباع خارجی فقط مجاز به خرید املاک و مستغلات بصورت کامل در مناطق تعیین شده هستند.

قوانین مالکیت املاک برای خارجی ها نیز از امارتی به امارت دیگر متفاوت است.