مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مفهوم جدیدی نیست، اما مطمئناً در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. افراد بیشتر و بیشتری ایده شهروندی جایگزین را به ویژه در مواقع بحران جذاب می یابند. در مرکز این علایق، شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBI) قرار دارد، مفهومی که کشورهای سراسر جهان آن را در طرح های دولتی پذیرفته اند.

چندین کشور نسخه‌های مخصوص به خود را از این نوع شهروندی با برنامه‌های سرمایه‌گذاری اجرا می‌کنند که به سرمایه‌گذاران در ازای مشارکت قابل توجه در پیشرفت اجتماعی، توسعه فرهنگی یا رشد اقتصادی کشور مربوطه، شهروندی اعطا می‌کنند. برخی از این برنامه های شهروندی یک مسیر مستقیم برای شهروندی ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر نیاز به یک دوره تابعیت قبل از درخواست شهروندی دارند.

در این مقاله، در مورد شهروندی از طریق طرح های سرمایه گذاری، مزایای درخواست برای آنها و لیست کشورهایی که آنها را ارائه می دهند، آشنا خواهید شد.

این یک افسانه رایج است که فکر کنیم فقط افراد ثروتمند و سرمایه گذاران موفق می توانند برای CBI درخواست دهند. هر کسی می تواند درخواست دهد، مشروط بر اینکه معیارهای برنامه رعایت شود – از جمله داشتن عدم سوء سابقه، و رعایت حداقل نیاز سرمایه گذاری.

چه صاحب کسب‌وکار، سرمایه‌گذار جدید، کارآفرین دیجیتالی یا فقط یک فرد معمولی با ذهنیت جهانی باشید، برای دریافت شهروندی جدید برای خود و خانواده‌تان، درخواست یک طرح CBI اتحادیه اروپا یا یک طرح شهروندی اقتصادی کارائیب را در نظر بگیرید.

درک جذابیت شهروندی توسط برنامه های سرمایه گذاری آسان است. شما می توانید در ازای سرمایه گذاری یک گذرنامه به شکل های زیر در عرض چهار ماه پاسپورت دوم دریافت کنید:

سرمایه گذاری اوراق قرضه
سرمایه گذاری
سرمایه گذاری مشترک
سرمایه گذاری املاک و مستغلات
ایجاد شغل
خرید اوراق قرضه دولتی
کمک های مالی به یک صندوق رشد پایدار، صندوق های توسعه، صندوق اقتصاد ملی یا موارد دیگر

علاوه بر این، به مزایای مختلفی از جمله سفر بدون ویزا، طرح‌های مالیاتی دوستانه، بازگشت سودآور سرمایه‌گذاری و شانس داشتن خانه دوم در یک کشور زیبا دسترسی پیدا می‌کنید.
کشورها چگونه از طرح های CBI سود می برند؟

کشورهایی که علاقه مند به افزایش سرمایه و انتقال ثروت به آن سوی مرزها برای پرداخت هزینه برنامه های اجتماعی و سرپا نگه داشتن اقتصاد خود هستند، به شدت از برنامه های CBI سود خواهند برد.

خرید پاسپورت

خرید اقامت دایم