ریجکتی ویزای کانادا دلهره آور است اما اصلا به این معنا نیست که شما در رسیدن به آرزوهای خود شکست خورده‌اید! درخواست برای انواع ویزای کانادا ممکن است به دلایل مختلف رد شود ولی اگر پس از دریافت پاسخ از سفارت به جای غصه خوردن به فکر رفع ریجکتی ویزای کانادا باشید، برنده میدان خواهید بود. با توجه به علت ریجکتی ویزا روش‌های متفاوتی برای رفع آن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم دلایل ریجکتی ویزای کانادا و اقدامات لازم برای رفع آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. 

ریجکت شدن ویزای کانادا

ریجکت شدن ویزای کانادا به این معنا است که با درخواست اخذ ویزای شما موافقت نشده است. دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای کانادا وجود دارد. واقعیت این است که کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی است و جای تعجب ندارد که تعداد متقاضیان ویزای این کشور بالا باشد. یک واقعیت دیگر این است که اگر قرار باشد این کشور با تمام درخواست‌های اخذ ویزا موافقت کند دیگر جای سوزن انداختن در آن نخواهد بود! پس بدیهی است که بخواهد برخی از درخواست‌ها را رد کند. اما برای ریجکت کردن ویزا همیشه باشد دلیل وجود داشته باشد. 

یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا نقص پرونده ارسال شده است. در واقع پرونده شما باید نشان دهد که شما قصد ندارید برای همیشه در این کشور بمانید و اگر در اثبات هدف ترک کانادا موفق عمل نکردید، درخواست شما رد خواهد شد.  

معمولا وقتی پرونده متقاضیان رد می‌شود، آنها بلافاصله به این فکر می‌کنند که مشکل پرونده آنها چه بوده است. اما باید بدانید که مشکل ریجکتی پرونده همیشه از طرف شما نیست! گاهی زمان محدود برای بررسی حجم زیادی از پرونده‌ها باعث می‌شود آفیسر در مورد پرونده شما اشتباه کند. شاید این موضوع را یک بدشانسی قلمداد کنید اما می‌توان خوشبینانه هم به این قضیه فکر کند. اگر علت ریجکتی ویزای شما اشتباه آفیسر باشد، می‌توانید درخواست تجدید نظر دهید. در این صورت شانس اخذ ویزا بالا خواهد بود چرا که مشکلی در پرونده وجود ندارد. همچنین، ریجکت شدن ویزای کانادا تاثیر منفی روی درخواست‌های بعدی نخواهد گذاشت. 

نکته مهمی که درباره اقدامات پس از ریجکت شدن ویزا کانادا وجود دارد این است که در ارسال مجدد پرونده دقت زیادی به خرج دهید. اگر پرونده شما مجددا ریجکت شود سابقه خوبی در پرونده نخواهید داشت. 

رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا

مهم‌ترین سوال بسیاری از متقاضیان که درخواست آنها رد می‌شود این است که اقدامات لازم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا چیست؟ آیا امکان درخواست مجدد وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که معمولا امکان درخواست دوباره برای رفع ریجکتی ویزا وجود دارد، مگر اینکه در نامه ریجکتی عنوان شده باشد که امکان درخواست مجدد وجود ندارد. اگر یک تاریخ قانونی برای درخواست وجود دارد، مثلا تاریخ ویزای کاری شما تمام شده است، وقت کوتاهی برای درخواست مجدد خواهید داشت. پس حتما جزئیات نامه را برای بررسی ددلاین‌های مشخص شده بررسی کنید.

تشخیص بین‌عدم پذیرش (refusal) و یا استرداد (return) ویزای ریجکت شده اهمیت زیادی دارد. عدم پذیرش به دلایلی مانند عدم اثبات تمکن مالی، اثبات هدف سفر، دلایل پزشکی، امنیتی یا کیفری اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر، استرداد (return) ویزا ممکن است در نتیجه فقدان و یا نادرست بودن اسناد و مدارک یا فراموش کردن امضای فرم‌های مورد نیاز باشد. 

همچنین اگر ظرفیت پذیرش برنامه‌ای که برای آن درخواست داده اید، تکمیل شده باشد ممکن است درخواست شما برگردانده شود. با این حال، اگر درخواست شما برای اخذ ویزا برگردانده شده است، می‌توانید با اصلاح اشتباهات و نواقص، مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنید. 

در صورت ریجکتی ویزای کانادا، باید قبل از اقدام مجدد، قوانین و پروتکل‌های موجود در این زمینه را بررسی ، همه اشتباهات را اصلاح و هرگونه اطلاعاتی را که ممکن است منجر به افزایش شانس موفقیت شما شود، به پرونده‌ اضافه کنید. همانطور که گفتیم اگر مطمئن هستید که در درخواست اولیه شما کمی و کاستی وجود نداشته و آفیسر ویزا اشتباه کرده است، می‌توانید درخواست تجدید نظر دهید.

۲۰ دلیل شایع ریجکتی ویزای کانادا

همانطور که گفتیم، با توجه به نوع ویزای کانادا دلایل مختلفی برای ریجکتی وجود دارد. در اینجا صرف نظر از نوع ویزا، به 20 دلیل شایع ریجکتی ویزای کانادا اشاره می‌کنیم.   

1. تمکن مالی

شما باید نشان دهید که بودجه کافی برای سفر و اقامت در کانادا را دارید. مبلغ مورد نیاز بر اساس تعداد افرادی که شما را همراهی می‌کنند و مدت اقامت شما متغیر است. 

2. منابع تامین کننده سرمایه

دولت کانادا منبع و چگونگی تامین مبالغ ارائه شده توسط شما را بررسی می‌کند و اگر در مورد آن قانع نشد درخواست را رد می‌کند. 

3. تاریخچه سفر

بسته به ملیت متقاضی، افرادی که سابقه سفر به کشورهای خارجی مخصوصا کشورهای حوزه شنگن را دارند، از شانس بیشتری برای دریافت ویزای کانادا برخوردار هستند. 

4. آینده شغلی نامعلوم در کشور مبدا

اگر اهل کشوری هستید که حقوق بسیار کمتری نسبت به کانادا دارد، احتمال دارد اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درباره قصد شما برای بازگشت به کشور مبدا دچار تردید شود.  

۵. عدم ارائه اسناد و شواهد کافی و دقیق

اسنادی وجود دارد که ممکن است در لیست اسناد مورد نظر اشاره نشده باشد ولی باید برای اثبات اهداف و شرایط خود آن‌ها را ارائه دهید تا شانس موفقیت شما بالا رود.

6. وضعیت شغلی فعلی

بسته به درخواست ویزا، شاغل نبودن متقاضی ممکن است در موفقیت او در اخذ ویزا تأثیر بگذارد. 

7. عدم روابط خانوادگی که ثابت کنند قصد بازگشت به کشور خود را دارید (Family ties)

اگر مدارک کافی برای داشتن اعضای خانواده درجه یک در کشور مبدا ارائه ندهید، آفیسر فکر کند شما به دلیل عدم وابستگی خانوادگی ممکن است تمایل به بازگشت به کشور خود نداشته باشید. 

۸. مدت اقامت

بسته به مدت زمانی که برای اقامت اعلام می‌کنید، نیاز به بودجه مالی متفاوت دارید. اگر مدت زمان درخواستی زیاد باشد باید بودجه مالی بیشتری داشته باشید.

9. هدف واقعی بازدید

توضیحات کافی برای دلیل سفر به کانادا ارائه نکرده‌اید. 

۱۰. عدم توضیح در مورد هدف سفر

در هنگام ثبت درخواست ویزا، دلایل خود برای اخذ ویزا و مدت زمان اقامتتان را مشخص نکرده‌اید.

ویزای کانادا می‌تواند به دلایل مختلف ریجکت شود و برای تقاضای مجدد ویزا باید دلیل ریجکتی را برطرف کنید. 

11. دارایی‌های شخصی

نداشتن دارایی‌هایی مانند: خانه، اتومبیل یا کسب و کار در کشور مبدا می‌تواند مانع اثبات ارتباط شما با کشور مبدا باشد. 

12. وضعیت مالی میزبان در کانادا

عدم ارائه مدارک کافی توسط میزبان کانادایی، ممکن است دلیل رد درخواست ویزا باشد. 

13. مدارکی که معتبر به نظر نمی‌رسند

اگر اسناد و مدارک شما معتبر نباشد، به دلیل از دست دادن اعتبار، نه تنها درخواست شما پذیرفته نمی‌شود بلکه ممکن است برای درخواست مجدد نیز با مشکل روبرو شوید. اطمینان حاصل کنید که با مشاور و وکلایی مشورت کرده‌اید که مجوز قانونی داشته و دارای تجربه هستند.  

۱۴. سابقه اقامت بیش از حد یا دیپورت از کانادا یا هر کشور دیگر

کانادا از سیستم جهانی برای بررسی پرونده‌ها استفاده می‌کند و آن‌ها اطلاعات را با اکثر کشورهای جهان به اشتراک می‌گذارند. اگر بیش از مدت زمان اعتبار ویزای خود در کانادا یا هر کشور دیگر اقامت کرده باشید، شانس موفقیتتان کاهش می‌یابد. با این حال، بسته به پرونده شما، هنوز هم می‌توان برای اخذ ویزا اقدام کرد. 

15. وضعیت غیرقانونی در کشور محل اقامت

اگر در کشوری به طور غیرقانونی زندگی می‌کنید، کانادا به احتمال زیاد باور نخواهد کرد که شما از قوانین و مقررات این کشور پیروی خواهید کرد. 

16. نقض استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند پرونده متقاضیانی که سابقه کیفری دارند

با در نظر گرفتن نوع جرمی که فرد مرتکب شده و اینکه چه مدت پیش اتفاق افتاده است، ممکن است وی همچنان واجد شرایط رفتن به کانادا باشد. 

۱۷. عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

بسته به کشور محل زندگی خود، ممکن است نیاز باشد برای درخواست ویزا، معاینات پزشکی انجام دهید. بیماری‌هایی که می‌تواند خطری برای دیگران باشد و یا مشکلاتی که برای درمان هزینه‌های زیادی بر مالیات دهندگان کانادایی تحمیل خواهد کرد، ممکن است منجر به رد ویزا شود. 

۱۸. تردید آفیسر به هدف واقعی بازدید

در درخواست خود، باید آفیسر را متقاعد کنید که هدف شما واقعی و همان چیزی است که در درخواستتان ذکر شده است. 

۱۹. ارائه اطلاعات نادرست

ارائه اطلاعات نادرست در مورد مهاجرت به کانادا ممکن است دلیل‌عدم پذیرش و همچنین ممنوعیت درخواست مجدد باشد. 

20. نقض حقوق بشر

اگر سابقه خدمت در کشوری را دارید که محکوم به انجام و شرکت در جنایات جنگی است، این امر می‌تواند دلیل ریجکتی ویزای شما باشد. برای برطرف کردن این مورد ارائه اسناد و مدارک اضافی ضروری است. 

باید اشاره کنیم قوانین و دلایلی که ممکن است باعث ریجکتی ویزای کانادا شوند می‌توانند بسیار پیچیده باشند. پس حتما در این مورد و برای افزایش شانس موفقیت در پرونده خود با مشاورین با تجربه و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا صحبت کنید تا با ارائه مشاوره و پشتیبانی مناسب پرونده شما به نتیجه برسد. 

تیم ای ویزا به شما کمک می‌کند تا با ثبت یک درخواست کامل و حرفه‌ای برای اخذ ویزا، شانس موفقیت خود را افزایش دهید. ما همچنین می‌توانیم با ارائه استدلال‌های حقوقی و همراستا با دادگاه‌های فدرال، به شما کمک کنیم تا در صورت داشتن ریجکتی‌های قبلی آن‌ها را برطرف و مجددا اقدام کنید.  

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان بین المللی برای تحصیل در کانادا افزایش زیادی داشته است. برای تحصیل در کانادا ابتدا باید از یک موسسه نامه پذیرش دریافت کنید و مهم‌ترین مرحله پس از آن اخذ ویزای تحصیلی است.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت کانادا می‌تواند به دلایل مختلف رد شود. دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

1. عدم وابستگی به کشور مبدا

اگر آفیسر متقاعد نشود که دانشجوی بین المللی قصد دارد بعد از اتمام مهلت قانونی اقامت در کانادا به کشور خود بازگردد ویزای او را رد خواهد کرد. قانون ترک کانادا در بخش 216 (1)b قوانین مهاجرت آمده است. بر اساس این بند تمام متقاضیان باید اعلام کنند که قصد ماندن در کانادا را ندارند. حال اگر نتوانید به خوبی وابستگی خود به وطن را توضیح دهید و دلایل کافی برای آن ارائه ندهید، درخواست شما رد خواهد شد. 

2. دلایل ناکافی یا مبهم برای تحصیل در کانادا

متقاضیان اخذ استادی پرمیت کانادا باید توضیح دهند که چرا قصد دارند در کانادا تحصیل کنند. آنها باید اسناد و دلایل کافی ارائه دهند و از توضیحات مبهم و ناکافی اجتتناب کنند. آفیسر باید یک تصویر واضح از هدف شما داشته باشد. این قانون در بند 219 (1) آمده است. 

3.  استادی پلن نامناسب

به عنوان یک متقاضی تحصیل در کانادا باید اثبات کنید که چرا کشور شما به تحصیل آن رشته نیاز دارد و برنامه تحصیل خود را بر اساس موقعیت شغلی بیان کنید. اگر نتوانید به خوبی توضیح دهید که تحصیل در کانادا باعث پیشرفت کاری شما در کشور مبدا می‌شود، درخواست شما ریجکت خواهد شد. به هر حال آفیسر باید قانع شود که این همه هزینه‌ای که می‌خواهید برای تحصیل در کانادا صرف کنید، برای آینده کاری شما مفید خواهد بود و شما قصد پناهنده شدن در کانادا را ندارید. 

4. مدارک نادرست یا جعلی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید برای درخواست ویزای کانادا در نظر گرفته شود، ارائه مدارک درست و قانونی است. اگر مدارکی که ارائه می‌دهید نادرست بوده و با هدف شما همخوانی نداشته باشد، آفیسر اینطور فکر خواهد کرد که درخواست شما غیرقانونی است و قصد کلاهبرداری دارید. این قانون در بند 40(1)a ذکر شده است. 

5. عدم تمکن مالی

بر طبق بند 220  اگر متقاضی نتواند تمکن مالی خود برای پرداخت شهریه‌ها، تامین زندگی خود و اعضای خانواده و هزینه حمل و نقل در کانادا اثبات کند، آفیسر باید درخواست او را رد کند. اگر متقاضی در کانادا بستگانی دارد، باید ثابت کند که آنها از تمکن مالی برای تامین هزینه‌های او برخوردار هستند. 

6. سوابق سفرهای قبلی

در برخی موارد وقتی متقاضیان هیچ گونه سابقه سفر به کشور خارجی را ندارند، آفیسر فکر می‌کند آنها از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند و درخواست را رد می‌کند.

7. عدم وابستگی به کشور مبدا

اگر متقاضی نتواند ثابت کند که به کشور خود وابستگی دارد و قرار است پس از اتمام تحصیل در کانادا به کشور خود بازگردد، تقاضای او رد خواهد شد. خانواده، کار و غیره مثال‌هایی از این وابستگی‌ها هستند. 

8. سابقه علمی ضعیف

سابقه علمی یکی از مهم‌ترین عوامل پذیرش ویزای تحصیلی کانادا است و علاوه بر معدل نمره آیلتس را هم شامل می‌شود. اگر در این موارد نمرات خوبی کسب نکرده‌اید، آفیسر فکر می‌کند از توانایی لازم برای تحصیل در کانادا برخوردار نیستید. گپ تحصیلی هم یکی دیگر از مواردی است که باعث ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا می‌شود. اگر مدت زمان زیادی از درس و تحصیل فاصله گرفته باشید، یک امتیاز منفی حساب خواهد شد. 

9. تغییر رشته تحصیلی

شاید تعجب کنید اما تغییر رشته تحصیلی هم می‌تواند یکی از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا باشد! برای مثال اگر رشته‌ای که در دوران کارشناسی تحصیل کرده‌اید متفاوت از رشته‌ای باشد که برای تحصیل کارشناسی ارشد در نظر گرفته‌اید، درخواست شما رد خواهد شد. 

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

جالب است بدانید که درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا نسبت به سایر ویزاها بیشتر است. در سال 2017 در حدود 4 هزار درخواست برای ویزای تحصیلی وجود داشته که حدود 3 هزار تای آن پذیرش شده و 25 درصد آن رد شده است. 

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در سال 2018 و از میان 9 هزار ویزای تقاضا شده 33 درصد بوده است. یعنی حدود 6 هزار درخواست برای ویزای تحصیلی مورد تایید قرار گرفته است.

در سال 2019 درصد ریجکتی سایر ویزاهای کانادا تقریبا ثابت بوده اما درصد ریجکتی ویزای دانشجویی افزایش داشته است! در آن سال 14329 نفر متقاضی دریافت ویزای تحصیلی بوده‌اند که نشان می‌داد آمار متقاضیان در مقایسه با سال 2018 حدود 60 درصد افزایش داشته است. از این میان 6257 درخواست مورد تایید قرار گرفته و 57 درصد آن رد شده است. در کل 6257 نفر توانسته‌اند در سال 2019 ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. از میان مقاطع تحصیلی مختلف مقطع کارشناسی معمولا بیشترین مقدار ریجکتی را شامل می‌شود. 

آمارهای اعلام شده نشان می‌دهد که با افزایش میزان تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درصد ریجکتی این ویزا بالا می‌رود. کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است و هر ساله به تعداد متقاضیان آن اضافه می‌شود.  باید اشاره کنیم که بیشترین تعداد ریجکتی ویزای تحصیلی متعلق به استان کبک (47 درصد) و کمترین تعداد متعلق به استان‌های ساسکاچوان (23 درصد) ، آلبرتا (24 درصد) و نیوبرانزویک (24 درصد) است. 

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا سه گزینه پیش روی شماست: اپلای کردن دوباره، درخواست تجدید نظر و اعتراض به دادگاه فدرال. اگر بپرسید کدام شیوه بهتر است باید بگوییم این بستگی به علت ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا دارد. علت ریجکتی معمولا در نامه ریجکتی عنوان می‌شود ولی گاهی ممکن است چندان واضح بیان نشده باشد.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر دلیل ریجکتی واضح و قابل حل باشد بهترین گزینه این است که با حل مشکل دوباره برای اخذ ویزای اپلای کنید. به عنوان مثال اگر علت ریجکتی این است که وابستگی کافی به کشور مبدا ندارید، می‌توانید مدارکی جمع‌آوری کنید که نشان می‌دهد شما در کشور مبدا خانواده و شغلی دارید که باید به خاطر آنها به کشور خود برگردید. سپس با ارائه این مدارک دوباره اپلای می‌کنید. 

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید دوباره اپلای کنید، درخواست تجدید نظر دهید یا به دادگاه فدرال اعتراض کنید. 

اگر اطمینان دارید که مدارک درست و کافی ارائه داده‌اید و این احتمال وجود دارد که آفیسر به علت تعداد زیاد پرونده فرصت کافی برای بررسی پرونده شما نداشته است، می‌توانید به مرکز رسیدگی به پرونده‌ها درخواست تجدید نظر بدهید. 

گزینه سوم اعتراض به دادگاه فدرال است. اعتراض به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا وقتی مناسب است که شما اطمینان دارید یک پرونده پر پیمان تحویل داده‌اید و هیچ دلیلی برای رد شدن آن وجود نداشته است. در این صورت این احتمال می‌رود که در بررسی پرونده شما خطایی صورت گرفته است.  به عنوان مثال نمرات زبان و معدل شما عالی است، رزومه علمی قوی دارید و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید رنکینگ بسیار خوبی دارد و گپ تحصیلی و مشکل سن ندارید. 

اگر پرونده شما چنین ویژگی‌هایی ندارد، توصیه ما این است که اعتراض خود را به دادگاه نبرید. چرا که برنده شدن در آن بسیار مشکل است. پیشنهاد ما برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا رفع نواقص و اپلای مجدد آن است. 

نوت آفیسر چیست؟

همانطور که گفتیم اولین قدم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا این است که دلیل آن را بدانید. اما ممکن است این دلایل به طور واضح در نامه عنوان نشده باشند. برای بررسی دقیق دلایل ریجکتی ویزای کانادا باید درخواست نوت آفیسر بدهید. این درخواست باید توسط فردی که شهروند کانادا است به نمایندگی از شما انجام شود. نوت آفیسر یک گزارش 30 تا 50 صفحه‌ای است که روند بررسی پرونده ویزا را به طور کامل نشان می‌دهد. مدت زمان دریافت نوت آفیسر بعد از درخواست آن بین 30 تا 40 روز کاری است. 

نوت آفیسر

مزایای دریافت نوت آفیسر این است که اگر آفیسر در بررسی پرونده دچار اشتباه شده است یا دلایلی که عنوان کرده مربوط به شخص شما نبوده است، برای شما مشخص می‌شود و می‌توانید بر اساس آن اقدامات بعدی را انجام دهید. برای مثال ممکن است در نامه ریجکتی عنوان شده باشد که درخواست ویزا به دلیل عدم سابقه کافی سفر رد شده، در حالی که شما به حوزه شینگن سفر کرده‌اید و تنها مدارک کافی ارائه نداده‌اید. دانستن این جزئیات در نوت آفیسر به رفع ابهام پرونده کمک زیادی می‌کند.  

همچنین اگر از شما مدارک اضافه خواسته شده می‌توانید از دلایل آن اطلاع داشته باشید. توجه داشته باشید که:

 • دریافت نوت آفیسر همیشه الزامی نیست.
 • کسانی که به پرونده دسترسی ندارند می‌توانند با گرفتن نوت آفیسر رفع نواقص کرده و مجددا اپلای کنند. 
 • تنها کسی که مقیم کانادا است می‌تواند برای آن درخواست دهد.

دلایل ریجکت شدن ویزای کاری

 ویزای کاری کانادا برای افرادی صادر می‌شود که توانسته‌اند از طریق برنامه‌های مختلفی که کانادا تعریف کرده است، در کانادا کار پیدا کنند. اما درخواست برای این ویزا هم می‌توانند مانند درخواست ویزای تحصیلی به دلایل مختلف رد شود.

 ریجکت شدن ویزای کاری

اصلی‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کاری کانادا عبارتند از:

 • مدارک نادرست
 • عدم اثبات تمکن مالی
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن استانداردهای امنیتی بین المللی ( به عنوان مثال داشتن سوء سابقه)
 • نداشتن استانداردهای سلامت ( مثلا ابتلا به بیماری خاص)
 • آفیسر در مورد موقعیت کاری و توانایی شما برای انجام آن متقاعد نشده است.
 • از طرف کارفرمای کانادایی دعوت نامه دریافت نکرده‌اید.
 • در برنامه اسکیلد ورکر کانادا موفق نشده‌اید.
 • نتوانسته‌اید آفیسر را قانع کنید که قصد دارید پس از اتمام مدت زمان قانونی کانادا را ترک کنید. 
 • ددلاین برنامه کاری مورد نظر شما در هنگام بررسی مدارک تمام شده است. 

اگر نتوانید به موقع ویزای کاری کانادا را دریافت کنید، ممکن است فرصت شغلی خود را در کانادا از دست بدهید. بنابراین بهتر است قبل از ارسال پرونده خود حتما از قوانین آگاهی داشته و مدارک درست و معتبر ارسال کنید. بدیهی است که مشاوره با یک تیم مهاجرتی حرفه‌ای، شانس شما برای اخذ ویزا را بالا خواهد برد. 

برای رفع ریجکتی ویزای کار دو گزینه پیش رو دارید: اعتراض خود را به سفارت اعلام کنید یا با رفع نواقص پرونده دوباره اپلای کنید. 

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

ریجکتی ویزای توریستی کانادا اصلا خبر خوبی نیست! این موضوع باعث می‌شود برنامه سفر یا کار کلا به هم بریزد. اما برای رفع ریجکتی باید دلیل آن را بدانید. دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • مدارک نادرست یا ناکافی
 • متقاضی شغل مناسبی در کشور مبدا ندارد. این باعث می‌شود آفیسر فکر کند هدف او از سفر مهاجرت به کانادا است. 
 • نتوانسته‌اید تمکن مالی خود را اثبات کنید
 • فاقد استانداردهای امنیت بین المللی هستید( سو سابقه دارید)
 • از استانداردهای سلامت برخوردار نیستید (بیماری خاص دارید)
 • آفیسر درباره هدف شما از سفر قانع نشده است. 
 • نداشتن سابقه سفر( مخصوصا به کشورهای حوزه شنگن)
ریجکتی ویزای توریستی کانادا

دلایل دیگری هم می‌تواند باعث ریجکتی ویزای توریستی کانادا شود اما همه آنها معمولا در دسته 5 دلیل اشاره شده قرار می‌گیرند. نرخ ریجکتی ویزای توریستی کانادا 30 درصد است که 75 درصد آن مربوط به متقاضیان کشورهای یمن، سوریه، ایران و افغانستان است. توجه داشته باشید که برای رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا به هیچ عنوان نمی‌توانید اعتراض کنید. تنها یک گزینه برای رفع این نوع ریجکتی وجود دارد و آن رفع نواقص و اپلای مجدد است. 

 جمع‌بندی

ریجکتی ویزا می‌تواند دلهره‌آور باشد اما با داشتن اطلاعات صحیح می‌توان روند کار را بسیار ساده کرد. مراحلی که برای ثبت درخواست مجدد طی شود، بسته به نوع ویزای مورد نیاز متفاوت خواهد بود. این پروسه بسیار حائز اهمیت است و ریجکتی بیش از یک بار می‌تواند بر روی هرگونه درخواست ویزا در آینده تاثیر زیادی داشته باشد. 

اگر قبلاً درخواست ویزای شما توسط کانادا رد شده است، می‌توانید بدون انتظار مجدد اقدام کنید. با این حال، اگر با همان اطلاعات قبلی درخواست خود را ثبت کنید، به احتمال زیاد نتوانید نتیجه مورد نظر خود را بدست آورید. ما در ای ویزا، به بسیاری از متقاضیان کمک کرده‌ایم تا پرونده‌های ریجکتی خود را حل کرده و پذیرش شوند. مشاوران رسمی و متخصصان ای ویزا برای تهیه یک درخواست قوی‌، کامل و حرفه‌ای آموزش دیده‌اند. 

ای ویزا برای رفع ریجکتی پرونده‌هایی که سابقه ریجکتی ویزا دارند، 4 مرحله در نظر گرفته است: 

1.  دسترسی به یادداشت‌های آفیسر مربوط به درخواست قبلی

2. بررسی اسناد و تعیین استراتژی برای ثبت درخواست جدید

3. آماده‌سازی لیست کامل مدارک مورد نیاز برای تقویت پرونده

4. ثبت درخواست جدید

اگر قبلاً درخواست شما برای اخذ ویزا ریجکت شده است،امروز با ما تماس بگیرید تا روند درخواست مجدد را آغاز کنید.