اگر فکر می‌کنید مهاجرت به کانادا تنها با هدف تحصیل، کار یا سفر انجام می‌شود، سخت در اشتباهید! دولت کانادا با صدور سوپر ویزای کانادا ثابت کرده است که در کنار تمام تسهیلاتی که برای مهاجران در نظر گرفته است، حق والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ آنان را از قلم نیانداخته و به مقام این عزیزان هم ارج نهاده است. اگر فرزند یا نوه شما در کانادا زندگی می‌کند، می‌توانید از طریق دعوتنامه آنها سوپر ویزای کانادا بگیرید و با خیال راحت در کنار عزیزانتان در این کشور زندگی کنید. اگر می‌خواهید به طور کامل درباره شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا، هزینه و مدارک لازم اطلاعات کسب کنید، با ما همراه باشید.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا

اگر شما در کانادا زندگی می‌کنید، می‌توانید به والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود دعوتنامه بفرستید و آنها با اخذ سوپر ویزای کانادا به دیدن شما بیایند. سوپر ویزای کانادا نوعی از ویزای توریستی کانادا است که تسهیلات بیشتری دارد. هدف از دولت کانادا از صدور این ویزا ارج نهادن به والدین شهروندان کانادایی است. به همین دلیل است که آن را سوپر ویزای کانادا نامگذاری کرده‌اند. سوپر ویزا همچنین به نام ویزای والدین کانادا یا ویزای پدر و مادر کانادا هم شناخته می‌شود. در واقع سوپر ویزا (Super Visa) یک ویزای موقت است که به والدین، مادربزرگ و پدربزرگ یک شهروند کانادایی یا دارنده اقامت دائم این کشور این امکان را می‌دهد تا برای دو سال متوالی پس از ورود اولیه، بدون نیاز تمدید وضعیت، بتوانند به عنوان بازدید کننده در کانادا بمانند. دارندگان این ویزا همچنین می‌توانند طی یک دوره ۱۰ ساله چندین بار به کانادا سفر کنند.
این کشور قانون صدور ویزای پدر و مادر کانادا را در سال 2011 تصویب کرد و این قانون با استقبال چشمگیری مواجه شد. صدور این ویزا از نظر اقتصادی و نیز اجتماعی به نفع کشور کانادا است. حضور والدین در کنار شهروندان کانادایی باعث می‌شود آنها در نگهداری فرزند به مهاجرین کمک کنند و این افراد نیروی کاری مفیدی برای کشور کانادا باشند.

مزایای سوپر ویزای کانادا
از مهم‌ترین مزایای سوپر ویزای کانادا می‌توان به مدت اعتبار و مالتیپل بودن آن اشاره کرد. افرادی که با سوپر ویزا وارد کانادا می‌شوند، می‌توانند به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشند. از دیگر مزایای سوپر ویزای کانادا این است که شما به عنوان متقاضی این ویزا پس از 2 سال اقامت در این کشور می‌توانید برای اخذ سوپر ویزای 10 ساله کانادا اقدام کنید. یعنی بدون اینکه دغدغه اخذ اقامت کانادا را داشته باشید، می‌توانید در این کشور زندگی کنید و در سال‌هایی که فرزند یا نوه شما به شما نیاز دارد، از بودن در کنار آنها لذت ببرید.
نکته مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم، این است که داشتن سوپر ویزای 10 ساله کانادا به معنای این نیست که شما می‌توانید 10 سال در این کشور اقامت داشته باشید. بلکه به این معنا است که به مدت 10 سال و هر بار 6 ماه اجازه حضور در کشور کانادا را خواهید داشت. البته توجه داشته باشید که مدت اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال است و بنابراین این ویزا برای ایرانیان 5 سال اعتبار خواهد داشت. اما چنانچه پاسپورت کشور دیگر مانند ترکیه را داشته باشید، مدت اعتبار ویزای شما 10 سال خواهد بود. در ادامه مقاله درباره این نوع از ویزای والدین توضیحات بیشتر ارائه خواهیم داد.
اگر بخواهید سوپر ویزای کانادا را دریافت کنید، فرزند یا نوه شما باید شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم آن را داشته باشد. او باید برای شما یک دعوتنامه رسمی بفرستد و شما را از داخل کشور کانادا بیمه خدمات درمانی کند. شما به عنوان یک مهاجر نباید منع ورود به کانادا داشته باشید. توجه داشته باشید که متقاضی سوپر ویزای کانادا نمی‌تواند همراه یا دیپندنت داشته باشد چرا که خودش از طریق دعوتنامه یک فرد دیگر وارد کشور کانادا خواهد شد.

قوانین جدید صدور سوپر ویزای کانادا
قوانین جدید صدور سوپر ویزای کانادا که توسط دولت جدید وضع شده است، باعث شده تقاضای اخذ اینن ویزا بیشتر شود. در روند ثبت نام قبلی، سیستم در ماه ژانویه باز می‌شد و تنها 10000 درخواست اول بررسی می‌شد. به همین دلیل متقاضیان جلوی صفارت‌خانه صف می‌کشیدند و فرایند اخذ ویزا به سختی جلو می‌رفت. همچنین، شرایط و مقررات به صورت شفاف در فرایند انتخاب قید نشده بود و این باعث می‌شد خانواده‌ها بدون آگاهی کامل و با صرف هزینه و وقت، مدارک خود را ارسال کنند و بسیاری از درخواست‌ها رد شود.
طبق قوانین جدید صدور سوپر ویزای کانادا که از سال 2019 اعمال شده است، فرصت درخواست ویزا برای همه یکسان و شرایط هم کاملا توضیح داده شده است. متقاضیان می‌توانند با آگاهی کامل از اینکه آیا واجد شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا هستند یا خیر، برای اخذ آن اقدام کنند.

شرایط دعوت کننده سوپر ویزای کانادا

شرایط دعوت کننده سوپر ویزای کانادا

برای اینکه فرد مقیم کانادا بتواند برای والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود دعوتنامه بفرستد، باید شرایط لازم را داشته باشد. از مهم‌ترین شرایط دعوت کننده سوپر ویزای کانادا این است که اقامت دائم کانادا و تمکن مالی کافی داشته باشد. او باید فرد دعوت شده را حداقل به ارزش 100 هزار دلار بیمه خدمات درمانی کند. برای اینکه دعوت کننده سوپر ویزای کانادا تمکن مالی خود را اثبات کند، باید مدارک زیر را ارائه دهد:
کارت اقامت کانادا
آخرین سال برگه مالیاتی T1 و T4
مدارک به اشتغال به کار و درآمد (شامل نامه اشتغال و تاریخ استخدام)
مدارک بیمه اشتغال
مدارک درآمدی و فیش‌های حقوقی
اگر شما از طریق ویزای خود اشتغالی اقامت کانادا را اخذ کرده‌اید، یک حسابدار معتمد باید درآمد سالانه شما را تایید کند. همچنین باید گواهی تمکن مالی از بانک و مدارک دیگری مانند سرمایه گذاری و غیره، که نشان دهنده منبع درآمد شماست، ارائه دهید.

مقدار درآمد دعوت کننده سوپر ویزای کانادا
مقدار درآمد دعوت کننده سوپر ویزای کانادا بسته به شرایط وی فرق دارد. هر چه تعداد اعضای خانواده این فرد بیشتر باشد حداقل درآمد مورد تایید سفارت هم افزایش پیدا می‌کند. جدول زیر حداقل درآمد دعوت کننده سوپر ویزای کانادا به ازای تعداد نفرات خانواده نشان می‌دهد.

تعداد اعضای خانواده حداقل درآمد سالانه
یک نفر 25921 دلار
دو نفر 32270 دلار
سه نفر 39672 دلار
چهار نفر 48166 دلار
پنج نفر 54630 دلار
شش نفر 61612 دلار
هفت نفر 68598 دلار

چنانچه تعداد اعضای خانواده دعوت کننده بیشتر از 7 نفر باشد، به ازای هر نفر 6985 دلار به آخرین مبلغ اشاره شده در جدول اضافه می‌شود. توجه داشته باشید که اگر درآمد شما به عنوان فرد دعوت کننده کافی نباشد، می‌توانید مدارک درآمد همسر خود را ارائه دهید و آن را به صورت اشتراکی مطرح کنید.

اطلاعات ضروری دعوتنامه برای سوپر ویزای کانادا
برای اینکه دعوتنامه ارسال شده برای متقاضی ویزا مورد تایید سفارت قرار بگیرید، باید اطلاعات آن کامل باشد. اطلاعات ضروری دعوتنامه برای سوپر ویزای کانادا عبارتند از:
نام و نام خانوادگی کامل میزبان
تاریخ تولد میزبان
عنوان شغلی میزبان
آدرس و شماره تلفن میزبان در کانادا
اسناد مربوط به شهروندی یا اقامت دائم کانادا
تعداد کامل افراد خانواده میزبان
جزئیات مربوط به خانواده میزبان مانند نام، تاریخ تولد و غیره (شامل همسر و فرزند)
نام و نام خانوادگی کامل والدین
تاریخ تولد و کشور محل تولد والدین
آدرس و شماره تلفن والدین
هدف از سفر
نوع رابطه متقاضی سوپر ویزا با میزبان
مدت اقامت والدین در کانادا
تاریخی که قرار است کشور را ترک کنند
جزئیات مربوط به محل اقامت والدین در کانادا
تعهد حمایت مالی از والدین و تامین هزینه‌های آنان در طول مدت اقامت در کانادا

مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا

مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا

سایت رسمی دولت کانادا مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا را 190 روز تعیین کرده است. این مدت زمان بدون در نظر گرفتن زمان انگشت نگاری در نظر گرفته شده است. اما بیشتر درخواست‌ها معمولا در ظرف 8 هفته بررسی می‌شوند. توجه داشته باشید که اگر مدارک ارائه شده ناقص باشند، درخواست ریجکت می‌شود و این باعث طولانی‌تر شدن مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا خواهد شد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود برای مصاحبه حضوری نزد مقامات سفارت بروید. اگر درخواست شما تایید شود، در گذر نامه مهر می‌شود و اگر رد شود توضیح علت آن برایتان ارسال می‌شود.

درخواست ویزای والدین کانادا
برای درخواست ویزای والدین کانادا می‌توانید به دو روش اقدام و در هر دو روش در ابتدا باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. در روش اول در سایت دولتی این کشور که برای ارسال مدارک به صورت الکترونیکی فراهم شده است، یک اکانت باز می‌کنید. سپس مدارک مورد نیاز را تکمیل و ثبت می‌کنید. پس از ثبت مدارک هزینه تعیین شده را پرداخت می‌کنید که شامل هزینه بیومتریک هم می‌شود.
در این مرحله کار شما تمام می‌شود و باید منتظر دریافت یک ایمیل مبنی بر حضور در دفاتر بیومتریک شوید. پس از دریافت ایمیل به آدرس تعیین شده مراجعه می‌کنید و پس از انجام انگشت نگاری، روند بررسی پرونده شما شروع می‌شود. در نهایت، حداقل 3 هفته طول می‌کشد تا ویزای خود را دریافت می‌کنید.
در شیوه دوم درخواست ویزای والدین کانادا، متقاضی یا به صورت حضوری به سفارت کانادا مراجعه می‌کند یا از طریق یک موسسه مهاجرتی اقدام می‌کند. اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید باید به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه بروید چرا که سفارت کانادا در ایران تعطیل است. موسسه مهاجرتی ای ویزا در تمام مراحل اخذ ویزای والدین کانادا در کنار شماست تا با ارائه مدارک کافی و درست در سریع‌ترین وقت ممکن ویزای خود را دریافت کنید. فرد متقاضی باید آفیسر را قانع کند که تنها قصد بازدید از فرزند یا نوه خود را دارد و پس از پایان اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهد گشت. از جمله مواردی که معمولا برای آفیسر پرونده اهمیت دارد به این شرح است:
هدف از بازدید
روابط فرد با کشور خود
ثبات سیاسی و اقتصادی کشور متقاضی
وضعیت خانواده و وضعیت مالی
مدارک لازم برای درخواست سوپر ویزای کانادا
مدارک لازم برای درخواست سوپر ویزای کانادا عبارتند از:
فرم درخواست تکمیل شده
اصل و کپی مدارک هویتی
ترجمه مدارک هویتی به زبان فرانسه یا انگلیسی
گواهی تست سلامت
اخذ بیمه به مدت حداقل یکسال
گواهی اثبات اینکه فرد دعوت کننده شهروند کانادا است.

سوپر ویزای مالتیپل انتری کانادا چیست؟

سوپر ویزای مالتیپل انتری کانادا چیست

گاهی یک نوع ویزا با اسم‌های مختلف توضیح داده می‌شود که در مورد ویزای والدین هم همینطور است. این باعث می‌شود متقاضیان این سوال را مطرح کنند که سوپر ویزای مالتیپل انتری کانادا چیست؟ همانطور که قبلا اشاره کردیم، افرادی که با ویزای توریستی وارد کانادا می‌شوند، در اولین ورود خود می‌توانند 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. چنانچه این افراد بخواهند بیشتر 6 ماه در کانادا بمانند باید ویزای خود را تمدید کنند و برای آن هزینه پرداخت کنند (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای توریستی اینجا کلیک کنید). اما با ویزای پدر و مادر کانادا، والدین می‌توانند بدون نیاز به تمدید ویزا تا دو سال در این کشور اقامت داشته باشند.
در واقع سوپر ویزای مالتیپل انتری کانادا همان ویزای والدین کانادا است که برای چند بار ورود و با اعتبار 10 سال صادر می‌شود. البته همانطور که قبلا توضیح دادیم، مدت اعتبار این ویزا برای ایرانیان 5 سال است. در طول این 5 سال شما می‌توانید در هر سال 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ سوپر ویزای کانادا چیست؟
برای دریافت سوپر ویزای کانادا دارا بودن شرایط زیر الزامی است:

پدر، مادر، مادربزرگ و یا پدربزرگ یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا باشید.
باید از خارج کانادا برای اخذ سوپر ویزا اقدام کنید.
ممنوعیت ورود به کانادا نداشته باشید
معاینات پزشکی مربوط به مهاجرت به کانادا را انجام دهید.
صلاحیت و شرایط امنیتی و پزشکی لازم را داشته باشید.
دعوتنامه‌ای امضا شده از فرزند یا نوه خود که شما را به کانادا دعوت می‌کند، داشته باشید که شامل موارد زیر باشد:
تعهد پشتیبانی مالی از شما در مدت زمان اقامتتان
لیست و تعداد افراد خانواده این شخص
کپی مدرک نشان دهنده تابعیت کانادایی یا اقامت دائم شخص دعوت کننده
دارا بودن بیمه پزشکی از یک شرکت بیمه کانادایی که:
از تاریخ ورود حداقل ۱ سال اعتبار داشته باشد.
حداقل تا ۱۰۰.۰۰۰ دلار را پوشش دهد.
پرداخت هزینه آن اثبات شود.
آیا می‌دانید موسسه مهاجرتی e-Visa Immigration می‌تواند در تمامی فرایند و اخذ بیمه درمانی برای Super Visa به شما کمک کند؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

قابل ذکر است شما نمی‌توانید افراد تحت تکفل خود را در درخواستتان قرار دهید. افراد تحت تکفل شما واجد شرایط دریافت سوپر ویزا نیستند. آن‌ها می‌توانند برای سفر به کانادا و اقامت در این کشور تا ۶ ماه جهت اخذ ویزای توریستی درخواست دهند.

چگونه می‌توان برای اخذ سوپر ویزای کانادا اقدام کرد؟
برای شروع ثبت درخواست، فرم‌ها و مراحل مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

ابتدا از صلاحیت و واجد شرایط بودن خود برای اخذ سوپر ویزا اطمینان حاصل کنید.
بیمه پزشکی خود را بر اساس شرایط دولت کانادا دریافت کنید.
اسناد و فرم‌های مورد نیاز که برای ثبت درخواست مورد نیاز است را تکمیل کنید.
درخواست خود برای اخذ سوپر ویزا را طبق دستورالعمل‌های تعریف شده ارسال کنید.
منتظر نتیجه بررسی درخواستتان باشید و در صورت خواستن مدارک بیشتر، برای ارسال این مدارک اقدام کنید.
گذرنامه خود را برای مهر زنی ارسال کنید.
در موسسه مهاجرتی e-Visa Immigration، ما یک تیم متشکل از متخصصین فعال در حوزه اخذ انواع ویزای کانادا داریم که شما را از مراحل اولیه ثبت درخواست تا دریافت ویزا کمک خواهند کرد. همین حالا اقدام کنید!

جمع‌بندی
در این مقاله به طور کامل سوپر ویزای کانادا و شرایط، مدارک و هزینه اخذ آن را مورد بررسی قرار دادیم. با اخذ ویزای پدر و مادر کانادا می‌توانید از بودن در کنار فرزندان و نوه‌های خود در این کشور لذت ببرید و خاطرات خوشی برای آنها آنها به یادگار بگذارید. اگر فکر می‌کنید نکته ناگفته‌ای درباره این ویزا وجود دارد یا علاقه مند هستید تجربه خود از سوپر ویزای کانادا را با خوانندگان تیم ای ویزا به اشتراک بگذارید، می‌توانید در این قسمت نظر خود را بنویسید.