ل

هر آنچه که باید بدانید

تصور کنید که کسب و کار رویاهای خود را در یک شهر مجلل خارجی با آفتاب طولانی و سواحل زیبا شروع کنید.

به نظر خوب میاد؟

تصور کنید اگر آن شهر خارجی شما را مجبور به پرداخت مالیات نمی کرد.

حتی بهتر!

آیا می خواهید بهترین قسمت را بدانید؟ لازم نیست تصور کنید. این چیزی است که در امارات متحده عربی ارائه می شود. تنها نکته این است که برای اقامت طولانی مدت در این کشور به ویزای طلایی امارات نیاز دارید.

ویزای طلایی در امارات چیست؟

ما این راهنما را برای پاسخ به تمام سوالات شما در مورد ویزای طلایی معتبر امارات متحده عربی آماده کرده ایم. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه می توانید رویا را در واقعیت زندگی کنید.

ویزای طلایی در امارات چیست؟

برخلاف بسیاری از برنامه های بین المللی ویزا، برنامه منحصر به فرد ویزای
طلایی امارات متحده عربی به افراد واجد شرایط اجازه اقامت دائم با ویزای 10
ساله را می دهد.
با این حال، دارای طیف وسیعی از امتیازات جذاب است که اکثر برنامه های ویزای اقامت معمولی ارائه نمی دهند.

برنامه معروف Golden Visa که در سال 2019 راه اندازی شد، به عنوان پیشنهادی برای
جذب و حفظ استعدادهای خارجی با اقامت دائم در یک محیط مالیاتی مناسب عمل
کرد.
این برنامه همچنین با هدف تقویت توسعه تجارت برای تقویت اقتصاد امارات متحده عربی انجام شد.

تا اواخر سال 2021، 44000 نفر از ساکنان دبی اقامت طولانی مدت را از طریق ویزای طلایی تضمین کردند. این برنامه همچنین ممکن است بخشی از دلیل موفقیت امارات متحده عربی از طریق همه گیری باشد. این برنامه مطمئناً جایگاه جهانی امارات متحده عربی را به عنوان مکانی جذاب برای زندگی، کار و راه اندازی مشاغل جدید تقویت کرده است.

برنامه ویزای طلایی به طور خاص با هدف جذب کارآفرینان، سرمایه گذاران و افراد با استعداد در زمینه های خاص انجام می شود. کارکنان پزشکی، مهندسان، محققان و حتی دانشجویان دانشگاهی با پیشرفت عالی می توانند واجد شرایط این برنامه باشند.

اقامت ویزای طلایی برای ده سال قابل اجرا است. در
برخی شرایط، ویزاها همچنین می توانند به طور خودکار تمدید شوند – یک ویژگی
مفید برای کسانی که با یکنواختی بی پایان بوروکراسی دست و پنجه نرم می
کنند.
ویژگی هایی مانند این ثابت می کند که دولت امارات می خواهد روند درخواست ویزا را ساده کند. هر کسی که تا به حال برای ویزای خارجی درخواست داده باشد، می داند که گاهی اوقات این فرآیندها چقدر دردناک هستند.

مزایای ویزای طلایی امارات

همانطور که از نام آن پیداست،  برنامه ویزای  طلایی استاندارد طلایی ویزای اقامت طولانی مدت است. دولت امارات سخت کار کرده است تا اطمینان حاصل کند که این برنامه دارای امتیازات کافی برای جذب بهترین ها از سراسر جهان است. اگر چه، آفتاب در تمام طول سال، زیرساخت های فوق مدرن و سواحل خیره کننده نمی تواند صدمه ببیند.

1) شما نیازی به یک حامی مالی ندارید

دارندگان ویزای طلایی برای زندگی، تحصیل و کار در امارات نیازی به دریافت اسپانسر محلی ندارند.برای کسانی که با فرآیندهای رایج اقامت در سراسر جهان آشنا نیستند، ممکن است این موضوع چندان مهم به نظر نرسد. با این حال، کسانی که  آشنا هستند  می‌دانند که گرفتن اسپانسر محلی چقدر زمان‌بر و پیچیده است. اگر شما در یک شرکت محلی استخدام نشده اید یا هیچ اتباع کشوری را که در تلاش
برای دریافت ویزای اقامت در آن هستید نمی شناسید، این پیچیدگی اغلب تشدیدمی شود.

عدم نیاز به اسپانسر ملی برای دریافت ویزای طلایی، پیچیدگی زیادی را برای درخواست اقامت در امارات می طلبد. دلیل بیشتر برای درخواست!

2) شما می توانید مالک 100% کسب و کار خود باشید

یکی دیگر از مزایای اصلی ویزای طلایی این است که دارندگان ویزا می توانند مالک  100٪ یک تجارت  خارج از امارات باشند.

این مسأله مهمی است.قبل از معرفی برنامه ویزای طلایی، خارجی هایی که به دنبال راه اندازی کسب وکار در امارات بودند، باید با یک شهروند اماراتی شریک شوند که درصدی از شرکت را در اختیار خواهد داشت. برای صنایع خاصی مستقر در مناطق خاص استثنائاتی وجود داشت. ویزای طلایی این موانع لجستیکی را برای کارآفرینان خارجی واجد شرایط، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران از بین می برد.

3) می توانید افراد دیگری را به ویزای خود اضافه کنید

اگر از طریق برنامه ویزای طلایی امارات متحده عربی ویزای خود را تضمین میکنید، نیازی به سختی گرفتن ویزا برای اعضای خانواده یا همکاران تجاری اصلی خود ندارید. اگر ویزای طلایی دریافت کردید، می توانید اعضای خانواده خود را به آن اضافه کنید. شما همچنین می توانید شرکای تجاری یا همکاران خود را با توجه به برخی شرایط خاص به ویزا اضافه کنید.اگرشریک یا بچه‌هایی دارید که با شما به امارات سفر می‌کنند، این ویژگی خاص برنامه ویزای طلایی می‌تواند باعث صرفه‌جویی در کارهای اداری شما  شود  . همچنین می تواند از جدایی خانواده شما جلوگیری کند.

4) شما می توانید آزادانه به امارات و از امارات سفر کنید

دارندگان ویزای طلایی می توانند هر چند بار که بخواهند به امارات رفت و آمد کنند. از این نظر داشتن ویزای طلایی مانند شهروندی امارات است. از دوستان و خانواده خود در خانه دیدن کنید یا هر تعداد جلسات کاری در خارج از کشور را که دوست دارید برنامه ریزی کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد – شما آزاد هستید که بروید!

مزایای اضافی برای دارندگان ویزای طلایی در امارات مختلف

برنامه های ویزای طلایی در امارات مختلف مزایای مختلفی را برای شما و اعضای خانواده شما در بخش های مختلف ارائه می دهد. هنگامی که به دنبال درخواست برای شهروندی هستید، مهم است که همه گزینه های ویزا را در نظر بگیرید.

دبی

 • دارندگان ویزای طلایی در دبی ممکن است بسته به دسته ای که در آن قرار می گیرند، کارت امتیاز اسعد دریافت کنند. این کارت به افرادی که ویزای طلایی دبی دارند به صورت رایگان اعطا می شود
 • ساکنان خارجی در دبی که دارای گواهینامه رانندگی از کشور دیگری هستند و دارای ویزای طلایی هستند می توانند بدون نیاز به دروس خاص امارات در آزمون گواهینامه رانندگی امارات شرکت کنند.
 • اگردارندگان ویزای طلایی گواهینامه یکی از 32 کشور تایید شده را داشته باشند، به طور خودکار واجد شرایط دریافت گواهینامه رانندگی امارات خواهند بود.
 • اگر دانشجوی خارجی استثنایی در دبی هستید، ممکن است به شما و خانواده تان ویزای اقامت 10 ساله اعطا شود. به دانشجویان خارجی که در این دسته قرار می‌گیرند، ممکن است برای دانشگاه‌های بین‌المللی در سراسر دبی تخفیف داده شود.

ابوظبی

 • درابوظبی، ساکنان دارای ویزای طلایی می توانند از پیشنهادات و تخفیف های متعددی در زمینه املاک، سلامت، مهمان نوازی، اتومبیل، بیمه و خدمات بانکی برخوردار شوند. این به دلیل مشارکت دفتر مقیم در میان این صنایع است.
 • باتوجه به مشارکت تجاری دفتر مقیم ابوظبی، دارندگان ویزای طلایی در ابوظبی از تخفیف بر روی املاک منتخب از توسعه دهنده املاک، امکان امکان، برخوردارخواهند بود.
 • بسیاری از بانک ها، از جمله بانک تجاری ابوظبی و بانک اول ابوظبی، به سرمایه گذاران ویزا طلایی در املاک و مستغلات کاهش نرخ بهره ثابت وام مسکن را پیشنهاد می کنند. آنها همچنین به سرمایه گذاران غیر مستغلات نرخ های بهره جذابی را در حساب های پس انداز ارائه می دهند.
 • دارندگان ویزای طلایی در ابوظبی از تخفیف های ویژه در سالن های ورزشی، اسپا و اقامت در مهمان نوازی منتخب برخوردار خواهند شد.
 • دارندگان ویزای طلایی واجد شرایط تخفیف در خودروها خواهند بود و برای نسخه های جدیدرزرو اولویت دارند و همچنین تسهیلات ویژه پرداخت، پیشنهادات نگهداری وخدمات صدور مجوز را دریافت خواهند کرد.
 • یکی دیگر از مزایای عمده ارائه شده به دارندگان ویزای طلایی در ابوظبی،برخورداری از حق بیمه کاهش یافته در بسته های بیمه سلامت سالانه برای خانواده ها و افراد است

دولت امارات متحده عربی اخیراً معیارهای واجد شرایط بودن خود را برای ویزای طلایی گسترش داده است و این برنامه را حتی برای همه نوع مردم در سراسر جهان قابل دسترسی تر می کند.

با این حال، شایان ذکر است که هدف برنامه ویزای طلایی تقویت توسعه تجارت است. دولت امارات متحده عربی برای تقویت اقتصاد و ایجاد نیروی کار ماهر به دنبال افرادی با یک کالیبر خاص است. به این ترتیب، معیارهای ویزای طلایی هنوز بسیار خاص است.

اگر در هیچ یک از دسته های مشخص شده قرار نمی گیرید یا نمی توانید شرایط مشخص شده برای دسته خاص خود را برآورده کنید، بعید است که درخواست ویزای طلایی شما تایید شود.

در زیر گروه های عمده واجد شرایط برای درخواست اقامت امارات تحت برنامه ویزای طلایی آمده است:

 • سرمایه گذاران 
 • صاحبان استعدادهای تخصصی و محققین در زمینه های مختلف علم و دانش
 • مدیران سطح بالا
 • ورزشکاران
 • متخصصان در رشته های مهندسی و علوم
 • افراد خلاق و اهل فرهنگ و هنر
 • مخترعین
 • دانشجویان ممتاز با توانایی های علمی امیدوارکننده

افرادی که برای ویزای طلایی تحت هر یک از این دسته بندی ها درخواست می کنند، برای موفقیت باید شرایط و معیارهای مختلفی را داشته باشند. بخش بعدی برخی از این الزامات را مورد بحث قرار خواهد داد.

درخواست ویزای طلایی در امارات 

فرآیند درخواست ویزای طلایی با توجه به حرفه شما و دسته ای که تحت آن درخواست می دهید متفاوت است. در بخش بعدی الزامات خاص برای هر دسته حرفه ای را مورد بحث قرار خواهیم داد. با این حال، مراحل اساسی که باید برای درخواست ویزای طلایی امارات دنبال کنید به شرح زیر است:

 • دسته ای را که می خواهید تحت آن درخواست دهید مشخص کنید و فرم درخواست و مدارک مربوطه را آماده کنید
 • مدارک را ارسال کنید و هزینه های مربوطه را پرداخت کنید
 • منتظر تماس در مورد اینکه آیا درخواست شما موفق بوده است یا خیر، که ممکن است تا 30 روز طول بکشد، صبر کنید
 • اگر موفق شدید و ویزای فعلی امارات دارید، آن را لغو کنید
 • درخواست و گذرنامه ویزای طلایی خود را ارسال کنید و پس از آن ویزای جدید شما در پاسپورت شما درج خواهد شد

چه کسانی می توانند برای ویزای طلایی امارات درخواست دهند؟

چگونه متوجه می شوید که می توانید برای ویزای طلایی امارات اقدام کنید؟ در این بخش، نگاهی به الزامات مختلفی خواهیم داشت که افراد از هر دسته حرفه ای برای به دست آوردن یکی از آنها باید برآورده شوند.

سرمایه گذاران

سرمایه گذار در صندوق سرمایه گذاری (سرمایه گذار تجاری)

الزامات

 • حسابرسی شرکت (گزارش مالی سال قبل)
 • کپی مجوز و لیست شرکا (تجاری-صنعتی)
 • عکس محل سکونت
 • صورت حساب شرکت برای 3 ماه گذشته ( اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده )

توجه داشته باشید:

 • فقط مجوزهای پذیرفته شده از امارت دبی (فقط تجاری یا صنعتی) است.
 • در صورتی که مجوز مربوط به مناطق آزاد یا مناطق ویژه توسعه باشد، همراه داشتن گواهی «به چه کسانی ممکن است مربوط باشد» از مراجع مربوطه منطقه آزاد الزامی است.

سرمایه گذار در صندوق سرمایه گذاری (سپرده) 

الزامات

 • نامه ای از بانک همراه با سپرده به زبان عربی. لازم به ذکر است که ودیعه تا دو سال شکسته نمی شود و در صورت شکسته شدن واریزی به اداره کل اقامت و اتباع خارجی دبی گزارش می شود.
 • عکس محل سکونت
 • اجاره اجاره
 • شغل هنگام درخواست – مشخص نشده است

سرمایه گذار در صندوق سرمایه گذاری (سرمایه گذار اظهارنامه مالیاتی) 

الزامات

 • نامه ای از اداره مالیات فدرال
 • یک کپی از مجوز و لیست شرکا
 • عکس محل سکونت
 • شغل هنگام درخواست – مشخص نشده است
 • حرفه داده شده – سرمایه گذار

صاحبان استعدادهای تخصصی و محققین در زمینه های مختلف علم و دانش

پزشکان

 • گواهی اشتغال به حرفه به زبان عربی از سازمان بهداشت – وزارت بهداشت – شهر بهداشت دبی
 • کپی کارت کار از وزارت منابع انسانی و امارات یا کار قراردادی تایید شده توسط یکی از ارگان های زیر مجموعه اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی و مناطق آزاد.
 • عکسی از محل سکونت
 • شغل هنگام درخواست – طبق گواهی مجوز
 • حرفه اعطا شده – طبق مجوز

دانشمندان

 • توصیه نامه از شورای دانشمندان امارات یا نامه ای از دبیرخانه جایزه شیخ محمد بن راشد آل مکتوم برای تعالی علمی به عنوان دریافت کننده مدال برتری علمی
 • کپی پاسپورت
 • شغل هنگام درخواست – مشخص نشده است

افراد خلاق و اهل فرهنگ و هنر

الزامات

 • توصیه نامه از سازمان فرهنگ و هنر
 • کپی پاسپورت
 • شغل هنگام درخواست – مشخص نشده است
 • حرفه ای که طبق توصیه نامه اعطا می شود

مخترعین

الزامات

 • توصیه نامه از وزارت اقتصاد
 • کپی پاسپورت
 • شغل هنگام درخواست – مشخص نشده است
 • حرفه ای که طبق توصیه نامه اعطا می شود

مدیران عالی رتبه (مدیر کل – مدیر اجرایی – رئیس هیئت مدیره)

الزامات

 • نامه شرکت NOC در خصوص ویزای طلایی و در نامه ذکر شده است که مدت خدمت به عنوان مدیر کل – مدیر عامل – رئیس هیئت مدیره 5 سال است.
 • مدرک لیسانس یا بالاتر (گواهینامه تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش)
 • گواهی حقوق ماهیانه 30000 هزار درهم یا بیشتر
 • قرارداد کار با همان حرفه و حقوق
 • صورت حساب شخصی به مدت 6 ماه
 • شغل در صورت درخواست – مدیر کل – مدیر اجرایی – رئیس هیئت مدیره.
 • حرفه اعطا شده – مدیر اجرایی

ورزشکاران

 • توصیه نامه یکی از شوراهای ورزشی یا اداره کل ورزش
 • کپی پاسپورت
 • شغل پس از درخواست – مشخص نشده است
 • Profession Awarded – این حرفه طبق توصیه نامه تعریف می شود

متخصصان در رشته های مهندسی و علوم

 • مدرک لیسانس یا بالاتر گواهی نامه یا مدرک معادل از وزارت آموزش و پرورش (در صورتی که گواهی از کشور خارج باشد)
 • یک کپی از محل سکونت
 • قرارداد کار برای یک حرفه در یکی از تخصص های زیر: ویروس های اپیدمیولوژی E، هوش مصنوعی، داده های بزرگ، مهندسی کامپیوتر – مهندسی الکترونیک – مهندسی نرم افزار – مهندسی برق، مهندسی ژنتیک، مهندسی بیوتکنولوژی
 • حرفه در هنگام درخواست – با توجه به رشته مورد تایید، بالاتر.
 • حرفه اعطا شده – این حرفه بر اساس تخصص تعیین می شود.

دانشجویان ممتاز با توانایی های علمی امیدوارکننده (فارغ التحصیلان 2019 – 2020 و بالاتر)

 • توصیه ای از وزارت آموزش و پرورش (اطمینان از دریافت پیامک)
 • کپی مجوز اقامت (امارات دبی)
 • کپی پاسپورت
 • شغل پس از درخواست – مشخص نشده است
 • حرفه اعطا شده – دانشجوی ممتاز

فارغ التحصیل دانشگاهی با معدل 3.8 یا بالاتر فقط از داخل دانشگاه های دولتی مورد تایید (لیسانس) (کارشناسی ارشد)

 • مدرک دانشگاهی معتبر و ریز نمرات دانشگاهی
 • کپی مجوز اقامت (امارات دبی)
 • کپی پاسپورت
 • شغل هنگام درخواست – مشخص نشده است
 • حرفه اعطا شده – دانشجوی ممتاز