اخذ ویزای تحصیلی کانادا آسان نیست اما این بدان معنی نیست که امکان تحصیل در این کشور برای شما وجود ندارد. در چند سال اخیر، آمار دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند، بیشتر از 20 درصد افزایش یافته و تعجبی ندارد که شما هم رویای تحصیل در این کشور را داشته باشید. 

کانادا برای کار، سفر توریستی و تحصیل ویزا صادر می‌کند و برای تحصیل طولانی مدت در این کشور به مجوز تحصیلی نیاز است. در لیبل ویزا، ویزای تحصیلی با S شروع می‌شود.

به معنی اینکه ویزای صادر شده با هدف تحصیل متقاضی در کانادا صادر شده است. در این صفحه هر آنچه را که می‌خواهید درباره ویزای تحصیلی کانادا بدانید، به اشتراک می‌گذاریم.

تفاوت ویزای تحصیلی کانادا با مجوز تحصیل

تفاوت ویزای تحصیلی کانادا با مجوز تحصیل

تفاوت ویزای تحصیلی کانادا با مجوز تحصیل (Study Permit) در این است که با دریافت مجوز تحصیل این اجازه را دارید که در کشور کانادا بالای 6 ماه تحصیل کنید اما با ویزای توریستی فقط مجاز به تحصیل دوره‌های کوتاه مدت و زیر 6 ماه (بدون مجوز تحصیل) هستید. در صورتی که ویزای توریستی دارید با داشتن مدارک و شرایط تحصیل بلندمدت در سایت اداره مهاجرت می‌توانید درخواست جدید خود را برای دوره بلندمدت ثبت کنید. در صورتی که ویزای توریستی ندارید کافیست مدارک لازم برای ویزای تحصیلی را آماده کنید. در صورتی که ویزای تحصیلی شما صادر شود، شما مجاز به دریافت اجازه تحصیل در کانادا خواهید بود.

 در واقع، برای ورود به کانادا جهت تحصیل، علاوه بر مجوز تحصیل باید ویزای ویزیتور هم داشته باشید. البته این ویزا به صورت همزمان با مجوز تحصیل صادر می‌شود و نیاز به درخواست جداگانه ندارد. اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بسته به طول دوره‌های تحصیلی متفاوت است. در کل، دانشجویان بین المللی می‌توانند با داشتن این ویزا تا پایان دوران تحصیل خود بدون هیچ مشکلی در کانادا اقامت داشته باشند.

مجوز تحصیل چیست؟

مجوز تحصیل سندی است که توسط دولت کانادا صادر می شود و به خارجیان اجازه می دهد در موسسات آموزشی تعیین شده در کانادا تحصیل کنند. 
توجه به این نکته مهم است که مجوز تحصیل شما ویزا نمیباشد، بنابراین مجوز به خودی خود اجازه ورود به کانادا را نمی‌دهد. برای ورود به کانادا به ویزای بازدید کننده معتبر یا eTA (مجوز سفر الکترونیکی) نیز نیاز دارید. اگر مجوز تحصیل شما توسط یک کنسولگری کانادا در خارج از کانادا تأیید شود، ویزا صادر می شود.اگر مدت زمان تحصیل شما در کانادا کمتر از ۶ ماه باشد، دیگر نیازی به مجوز تحصیل ندارید. اما اگر قصد دارید بیش از ۶ ماه در کانادا تحصیل کنید یا اقامت خود را پس از برنامه اولیه تحصیل تمدید کنید، ما به شما توصیه می کنیم برای مجوز تحصیل درخواست دهید.
 

مجوز تحصیل در کانادا (ویدئو)

توضیحات جامع خانم ماریلن کوئینتینا، بنیانگذار شرکت e-Visa Immigration و عضو رسمی اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) با کد مشاور R513223

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/7Iahu/vt/frame

پیش نیازهای لازم برای اخذ مجوز تحصیل

برای دریافت مجوز تحصیل باید برخی از الزامات اساسی را داشته باشید. مهمترین الزامات در زیر ذکر شده است:

 • دعوتنامه (LOA) معتبر از یک موسسه تعیین شده داشته باشید.
 • گذرنامه ای داشته باشید که برای مدت زمان برنامه مورد نظر شما معتبر باشد.
 • هیچ محکومیت کیفری یا مربوط به مهاجرت نداشته باشید.
 • یک افسر مهاجرت را متقاعد کنید که با کشور خود ارتباط دارید.
 • افسر مهاجرت را متقاعد کنید که در پایان تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد.
 • برای تحصیل و اقامت خود در کانادا بودجه کافی در اختیار داشته باشید. (مبلغ مورد نیاز شما به مدت زمان تحصیل و تعداد اعضتی خانواده شما بستگی دارد.)

اگر نتوانید ثابت کنید که واجد شرایط دریافت مجوز تحصیل در کانادا هستید، درخواست شما رد میشود. همچنین به دلایل امنیتی یا بهداشتی ممکن است درخواستتان رد شود.

نحوه درخواست مجوز تحصیل

برای ارائه درخواست مجوز تحصیل، دولت کانادا تعدادی اسناد را از شما و اعضای خانواده شما می خواهد.
برای تحصیل در کانادا، اولین کاری که باید انجام دهید اخذ LOA از یک موسسه آموزشی کانادایی است. اگر نمیدانید نامه loa چیست باید بگوییم همان نامه پذیرش است. مشاوران تحصیلی ما می توانند شما را در این روند راهنمایی کنند و به شما کمک کنند از بین ۵۰۰ موسسه کانادایی که از نزدیک با آنها همکاری داریم، انتخاب کنید.
فقط پس از پذیرش توسط یک موسسه کانادایی، میتوانید درخواست مجوز تحصیل کنید.

برای درخواست مجوز تحصیل، به موارد زیر نیاز دارید:

 1. یک برنامه استراتژیک برای تحصیل در کانادا بر اساس هدف نهایی، بودجه و مشخصات خود ایجاد کنید.
 2. نامه پذیرش (LOA) را از موسسه آموزشی انتخاب شده دریافت کنید.
 3. ثبت درخواست مجوز مطالعه.

 ویزای دانشجویی کانادا

به عنوان یک دانشجو، برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به ویزای تحصیلی (با شرایطی که در قسمت قبل توضیح داده شد) نیاز دارید. اولین مرحله برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا، اقدام به اخذ پذیرش از کالج‌‌ها، دانشگاه‌ها یا مدارس است.   

برای تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در کانادا به مجوز تحصیل نیاز دارید. این قانون حتی درباره دانش‌آموزان زیر 18 سال هم صدق می‌کند. باید اشاره کنیم که افراد زیر 18 سال که یکی از والدین آنها در کانادا اجازه تحصیل یا کار دارد، نیازی به اخذ مجوز تحصیل ندارند.

چرا تحصیل در کانادا؟

چرا تحصیل در کانادا

در پاسخ به سوال چرا تحصیل در کانادا، به موارد مختلفی می‌توان اشاره کرد. کانادا در بین سایر کشورهای انگلیسی زبان، بیشترین مقدار بودجه را به آموزش اختصاص می‌دهد. کیفیت آموزشی در این کشور خیلی بالا و دانشگاه‌های آن اعتبار جهانی دارند. از طرف دیگر، این کانادا یک کشور مهاجر پذیر است و نیاز زیادی به جذب نیروی کار دارد. این دلائل باعث شده است تا این کشور از پذیرش دانشجویان بین المللی استقبال کند و شیوه‌های مختلفی برای امکان تحصیل این دانشجویان اتخاذ کند. 

طبق سیاست مهاجرتی کانادا، امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. همچنین آن‌ها به شرط داشتن برخی صلاحیت‌ها، می‌توانند پس از اتمام تحصیلات در کانادا برای اخذ ویزای کاری اقدام کنند. بنابراین، امکان اخذ اقامت دائم هم برای این دانشجویان فراهم می‌شود. 

از آنجائیکه کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالا بوده و همواره جزو 5 کشور اول جهان برای زندگی معرفی می‌شود، بسیاری از دانشجویان خارجی رویای اقامت دائم این کشور را دارند.

۵ نکته مهم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل (ویدئو)

صحبت های خانم مریلین کوینتانا ، رییس شرکت e-Visa Immigration کانادا در مورد مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا را مشاهده نمایید.
 

 

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/MzWqk/vt/frame

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اما مدرک پذیرش تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا کافی نیست و باید مدارک دیگری هم ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سو پیشینه برای افراد بالای 18 سال
 • نامه تمکن مالی
 • برگه واریز شهریه دانشگاه در صورت پرداخت
 • آخرین مدرک تحصیلی 
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی
 • مدرک زبان 
 • مدارک و اسناد مالی
 • ارائه برنامه تحصیلی (Study Plan)

مدرک تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدرک تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مهم‌ترین سوالات دانشجویان در رابطه به اخذ ویزای تحصیلی کانادا این است که آیا نیاز به اثبات تمکن مالی هم وجود دارد یا خیر. باید بگوییم که مدرک تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ضروری است. این تمکن از طریق صورتحساب بانک اثبات می‌شود. 

شما باید ثابت کنید که هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کانادا را در حساب خود دارید. این مقدار پول حداقل باید 4 ماه در حساب شما باشد. بهتر است مدارکی که از سوی بانک صادر می‌شود حداکثر 15 روز قبل از ثبت درخواست پرونده در اداره مهاجرت باشد تا آفیسرها بتوانند به آن اعتماد کنند. میزان گردش حساب شما در حداقل4 ماه اخیر باید مشخص شود و هولوگرام و مهر بین المللی بانک روی آن باشد. 

اگر شهریه را پرداخت کرده‌اید، نیاز نیست مبلغ مورد نیاز برای آن را در حساب خود داشته باشید اما باید رسید پرداخت را ارائه دهید. البته اگر هنگام اخذ پذیرش از یک موسسه تحصیلی در کانادا فاند یا بورسیه هم دریافت کرده‌اید، مقدار بورس دریافتی شما از مجموع مبلغی که باید به اداره مهاجرت نشان دهید، کسر می شود. پیشنهاد می شود حتی اگر بورسیه کامل را گرفتید تمکن مالی به اندازه بلیط و روزهای اولیه سفر ارائه دهید.

ارائه مدرک تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی است. با اجرای این قانون، دولت کانادا می‌خواهد اطمینان حاصل کند که شما می‌توانید در این کشور هزینه تحصیل و زندگی را تامین کنید.  

حداقل مقدار هزینه‌ای که برای تحصیل و زندگی شما (یا اعضای خانواده که با شما مهاجرت می‌کنند) در استان‌های مختلف متفاوت است. برای مثال این هزینه در خارج از استان کبک به این شرح است:

11 هزار دلار کانادا در سال برای یک دانشجو 

5100 هزار دلار کانادا در سال برای اولین عضو خانواده ( بالای 18 سال)

3000 دلار  در سال برای عضو دوم خانواده (زیر 18 سال)

هزینه تحصیل در کانادا بسته به مقطع تحصیلی و نوع رشته متفاوت است. در قسمت بعدی به توضیح این موضوع می‌پردازیم.

هزینه تحصیل در کانادا

از آنجایی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به ارائه مدرک تمکن مالی نیاز دارید، حتما باید از میزان هزینه تحصیل در کانادا آگاهی داشته باشید. هزینه تحصیل در کانادا به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، شهر محل سکونت و سبک زندگی بستگی دارد. به عنوان مثال چهار نوع اسکان دانشجویی در کانادا وجود دارد:

 • اسکان در خوابگاه
 • اسکان در آپارتمان خصوصی
 • اسکان در آپارتمان خصوصی اشتراکی
 • اسکان با یک خانواده کانادایی (home stay)

دانش‌آموزان زیر 18 سال که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند حدود 10 هزار تا 80 هزار دلار کانادا هزینه خواهند کرد. علت اینکه نمی‌توان یک هزینه قطعی مشخص کرد این است که شهریه مدارس خصوصی و دولتی برای دانش‌آموزان بین المللی متفاوت است. همچنین، شهر محل تحصیل و امکانات مدارس هم روی میزان شهریه تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال هزینه تحصیل در مدارس استان کبک کمی بالاتر است. 

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هم متفاوت است. میانگین این هزینه برای دانشجویان دوره لیسانس بین 2500 تا 18000 دلار و برای دوره فوق لیسانس حدود 17000 دلار است.

میانگین هزینه تحصیل در کانادا در برخی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی به این شرح است:

زمینه تحصیلیدوره لیسانسدوره فوق لیسانس
آموزش و پرورش20.875 دلار15.764
هنرهای تجسمی و نمایشی، و فناوری ارتباطات  25.12714.737
علوم انسانی28.67613.667
علوم اجتماعی و رفتاری27.64715.032
حقوق و مطالعات قانون33.19217.237
مدیریت کسب و کار و مدیریت عمومی26.68024.693
MBA اجراییدر دسترس نیست66.665
MBA عادیدر دسترس نیست38.950
علوم و فناوری بدنی و زندگی31.53615.421
ریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات33.01216.647
مهندسی33.70319.301
معماری26.45723.992
کشاورزی، منابع طبیعی و محافظت از منابع26.20814.452
دندانپزشکی56.62122.472
پزشکی32.450در دسترس نیست
پرستاری21.92216.168
داروسازی40.96012.876
علوم دامی63.32310.099
سلامت، ورزش و تناسب اندام24.62615.551
خدمات فردی، حفاظتی و حمل و نقل20.332در دسترس نیست

۰ تا ۱۰۰ تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/JRaQ6/vt/frame

 

شرایط ویزای تحصیلی کانادا: ویزای دانش‌آموزی

از مهم‌ترین شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان این است که ابتدا از یکی از مدارس پذیرش بگیرند. معمولا دانش‌آموزان از 10 سالگی می‌توانند برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنند اما حتما باید یک قیم داشته باشند. قیم کسی است که متعهد می‌شود که در تمام طول تحصیل از دانش‌آموز حمایت خواهد کرد. 

نکته مهمی که درباره تحصیل زیر 18 سال در کانادا وجود دارد این است که این متقاضیان می‌توانند یکی از والدین خود را به عنوان همراه به کانادا ببرند. در این صورت والدین هم برای ورود به این کشور باید ویزای توریستی دریافت کنند. ویزای والدین تا زمان اتمام تحصیل فرزندشان اعتبار دارد. 

یکی دیگر از شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان تسلط آنها به زبان انگلیسی یا فرانسه است. البته در این سن نیاز به ارائه مدرک زبان وجود ندارد اما برای پذیرش مدارس معیار مهمی محسوب می‌شود.

تحصیل فرزندان در کانادا

توضیحات جامع خانم ماریلن کوئینتینا، بنیانگذار شرکت e-Visa Immigration و عضو رسمی اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) با کد مشاور R513223

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/MCBRN/vt/frame

 

شرایط ویزای تحصیلی کانادا: دوره لیسانس

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در دوره لیسانس

برای تحصیل در دوره لیسانس در کانادا باید تمام واحدهای مدرسه را گذرانده و مدرک خود را هم گرفته باشید. برای پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس باید مدرک تافل یا آیلتس ارائه دهید. البته اگر مدرک زبان نداشته باشید می‌توانید پذیرش مشروط (Conditional Acceptance) بگیرید. در این صورت به شرطی می‌توانید وارد دانشگاه شوید که در دوره‌های زبان شرکت کنید و به سطح مطلوب برسید.

مقطع لیسانس در کانادا پس از سال 12 مدرسه شروع می‌شود و معمولا 4 سال طول می‌کشد. استان کبک سیستم متفاوتی در رابطه با تحصیل در دبیرستان و دوره لیسانس دارد. تحصیل دبیرستان در این استان در سال یازدهم تمام می‌شود. سپس دانش‌آموزان 2 سال در دوره پیش‌دانشگاهی شرکت می‌کنند. بنابراین، تحصیل در دوره لیسانس در استان کبک 3 سال طول می‌کشد. 

یکی از مهم‌ترین شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای شرکت در دوره لیسانس، سن متقاضی است. حداکثر سن قابل قبول برای تحصیل در دوره لیسانس در کانادا 23 است و پس از آن امکان دریافت ویزا با ریسک همراه است. حداقل نمره قابل قبول برای مدرک دیپلم برای اخذ پذیرش در بیشتر رشته‌ها 14 است. هنگام تحصیل در دوره کارشناسی در کانادا می‌توانید 20 ساعت در هفته کار کنید.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا‌: دوره فوق لیسانس

دوره فوق لیسانس در کانادا معمولا 2 سال طول می‌کشد و می‌تواند به صورت کورس (course) یا ریسرچ محور (research based) ارائه شود. اگر دوره فوق لیسانس به روش کورس ارائه شود، دروس را به صورت تئوری در کلاس خواهید گذراند و اگر بر اساس تحقیق باشد به صورت انجام کارهای پژوهشی با استاد سپری می‌شود. در برخی موارد دوره فوق لیسانس به صورت ترکیبی از تحقیق و کورس ارائه می‌شود. 

دانشجویان بین المللی که در دوره فوق لیسانس در کانادا تحصیل می‌کنند، امکان این را دارند که 20 ساعت در هفته کار کنند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این دوره، مدرک لیسانس و ریز نمرات دوره لیسانس است.

ویدئو انتخاب دانشگاه و کالج مناسب برای تحصیل در کانادا

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/9tnBM/vt/frame

ویزای دانشجویی کانادا برای تحصیل در دوره دکترا

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای تحصیل در دوره دکترا کمی متفاوت از دوره لیسانس و فوق لیسانس است. برای اخذ پذیرش تحصیل در دوره دکترا در کانادا، ابتدا باید با یک استاد کانادایی در حوزه رشته تحصیلی مکاتبه کنید. شما برای قانع کردن استاد به رزومه‌ای قوی نیاز دارید. اگر استاد بپذیرد که سوپروایزر شما در دانشگاه باشد، می‌توانید از آن دانشگاه پذیرش بگیرید.  

هر چه معدل دوره فوق لیسانس و نمره مدرک زبان شما بالاتر و انگیزه نامه ارائه شده قوی‌تر باشد، احتمال اخذ پذیرش هم بیشتر است. مقالات ISI در اخذ پذیرش این دوره بسیار موثر هستند. 

شما در دوران تحصیل دوره دکترا در کانادا می‌توانید 30 ساعت در هفته کار کنید. اما اگر از دانشگاه بورسیه یا فاند تحصیلی دریافت کرده‌اید، احتمال اینکه حق کار داشته باشید، پایین است.

امکان کار کردن دانشجو حین تحصیل در کانادا

 

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/t0bCS/vt/frame

study plan برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، ارائه study plan برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای شما الزامی است. این مدرک نشان می‌دهد که فرد متقاضی پس از اتمام تحصیلات خود به کشور مبدا باز خواهد گشت. برنامه تحصیلی باید به گونه‌ای نوشته شود که آفیسر را متقاعد کند. بهتر است این برنامه در عین کامل و مناسب بودن، کوتاه باشد. سعی کنید این برنامه را حداکثر در دو صفحه توضیح دهید. 

در این نامه به برنامه‌های متعددی می‌توان اشاره کرد. به عنوان مثال، می‌توانید مدارکی ارائه دهید که نشان می‌دهد از نظر مالی به کشور خود وابسته هستید. پدر، مادر، همسر و فرزند یکی دیگر از گزینه‌های خوب برای نشان دادن وابستگی شما برای برگشت به کشور مبدا است.

اعضای تیم مجرب ای ویزا در تمام مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا در کنار شما خواهند بود تا بهترین مدرک ممکن را ارائه دهید و میزان ریجکت شدن پرونده شما بسیار پایین باشد. 

 در کل، این نامه آفیسر را قانع می‌کند که چرا شما می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید و آیا قصد برگشتن به کشور مبدا را دارید یا خیر. اگر برنامه تحصیلی نوشته شده نتواند آفیسر را قانع کند، درخواست شما رد خواهد شد. در این نامه باید هدف از سفر شما با جزئیات قید شود.

ویزای تحصیلی کانادا با روش تضمین کار

ویزای تحصیلی کانادا با روش تضمین کار

اخذ ویزای تحصیلی کانادا با روش تضمین کار نیز ممکن است. تحصیل همراه با کار تضمینی اصطلاحا co-op نیز نامیده می‌شود. دانشجویان بین المللی که به شیوه تحصیل با روش تضمین کار، در کانادا دوره کار سپری می‌کنند، به شرط راضی بودن کارفرما از کار آن‌ها، می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند. این ویزا، ویزای کار پس از تحصیل نام دارد. 

دوره‌های تحصیل به همراه کار تحصیلی در کانادا شامل دو مرحله هستند. در مرحله اول دانشجو دوره تحصیل را سپری می‌کند و در مرحله دوم در دوره کارورزی شرکت می‌کند. به عنوان یک دانشجو می‌توانید یک شغل دولتی داشته باشید یا در شرکت‌های چند ملیتی، انواع سازمان‌های مردم نهاد، کار هنری در محل دانشگاه و … مشغول به کار شوید.  

البته برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا با روش تضمین کار شرایط خاصی لازم است. برای تحصیل در دوره‌های co-op باید مدرک تمکن مالی شما اثبات کند که می‌توانید هزینه زندگی و تحصیل در کانادا را پرداخت کنید.  هزینه دوره‌های یکساله co-op تقریبا 12500 و دوره‌های دو ساله 25 هزار دلار کانادا است. ارائه مدرک لیسانس یا فوق لیسانس و مدرک زبان هم برای شرکت در این دوره‌ها الزامی است.

ویزای کار کانادا پس از فارغ التحصیلی

 

 

https://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/mtJQD/vt/frame

مراحل ویزای تحصیلی کانادا

مراحل ویزای تحصیلی کانادا به این صورت است که ابتدا باید از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه پذیرش تحصیل بگیرید. سپس مدارک مربوط به پرداخت شهریه و تمکن مالی و … را آماده کنید. 

در مرحله سوم باید یک اکانت آنلاین باز کنید و فرم‌های درخواست شده را کاملا پر کرده و در سایت مهاجرت آپلود کنید. در قسمت‌های قبلی درباره مدارک مورد نیاز توضیحات کافی را ارائه داده‌ایم. 

در مرحله چهارم باید در یکی از مراکز درخواست ویزا حضور داشته باشید و انگشت نگاری انجام دهید. هزینه انگشت نگاری 85 دلار کانادا است. بعد از مراحل گفته شده، در صورتی که آفیسر تصمیم به صدور ویزا برای شما بگیرد، نامه passport request را دریافت خواهید کرد. در این صورت باید پاسپورت خود را برای لیبل ویزا ارسال کنید و پیکاپ ویزا را انجام دهید. در مرحله آخر نامه POE را دریافت و آماده سفر به کانادا خواهید شد. با وارد شدن به خاک کانادا، مجوز تحصیل شما نیز صادر می‌شود.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا به این شرح است:

 • درخواست برای اجازه تحصیل: 150 دلار کانادا
 • ویزای کار همرا: 255 دلار کانادا
 • ویزای ویزیتوری همراه (single Entry): 100 دلار کانادا
 • ویزای ویزیتوری (برای خانواده): 500 دلار کانادا
 • انگشت نگاری: 85 دلار

اقامت تحصیلی کانادا

اقامت تحصیلی کانادا

اقامت تحصیلی کانادا به این صورت است که دانشجویان تا زمان اعتبار استادی پرمیت می‌توانند در این کشور بمانند. بسیاری از دانشجویان بین المللی زیادی مایل هستند اقامت دائم پس از تحصیلات در کانادا اخذ کنند. در توضیح به کسانی که چنین ایده‌ای دارند، باید بگوییم که اقامت تحصیلی کانادا شرط کافی برای اخذ اقامت دائم این کشور نیست اما می‌تواند تا حد زیادی راه را هموار  کند.

تحصیل در کانادا این امکان را به شما می‌دهد که در این کشور کار پیدا کنید. پس از پایان تحصیلات در کانادا دو گزینه پیش رو دارید. یا باید به کشور خود برگردید یا برای اخذ PGWP ( Post Graduate permit) اقدام کنید. با اخذ PGWP، می‌توانید پس از اتمام دوره تحصیلی در کانادا کار کنید و همچنان در آن اقامت داشته باشید.

 اگر در این مدت  بتوانید از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید، می‌توانید برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنید. اگر پس از 3 سال کار در کانادا مدارک موجود نشان دهند که تمام حقوق شهروندی را رعایت کرده و سو پیشینه ندارید، می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. 

برای اخذ اجازه کار پس از تحصیل باید بیشتر از 8 ماه در کانادا تحصیل کرده باشید. توجه داشته باشید که دانشگاه یا سایر موسسه آموزشی که در آن تحصیل کرده‌اید، مورد تایید این کشور باشند. معمولا موسسات یا دانشگاه‌هایی که مدرک degree ارائه می‌دهند، مورد تایید هستند. برای اخذ  PGWP همچنین باید حداقل 18 سال داشته و بیشتر از 8 ماه در کانادا تحصیل کرده باشید.

جمع‌بندی

کانادا یکی از برترین کشورهای جهان در زمینه ارائه خدمات آموزشی است و 5 دانشگاه برتر دنیا در این کشور قرار دارند. علاوه بر آن، کیفیت زندگی در این کشور هم بسیار بالاست. اما مزایای تحصیل در این کشور به این موارد ختم نمی‌شود.