اگر به شما می‌گویند اخذ ویزای کار کانادا مشکل است، قبل از نگران شدن کمی درنگ کنید. وقتی قرار است کانادا تا 3 سال آینده پذیرای 1.2 میلیون مهاجر باشد، چرا شما یکی از آنها نباشید؟ کانادا بیش از 100 برنامه مهاجرتی برای کمک به افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، ایجاد کرده  است. به دلیل اقتصاد پویا و کیفیت بالای زندگی در کانادا، مهاجرت کاری به این کشور طرفداران زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم انواع ویزای کار کانادا، شرایط، نحوه اخذ و هزینه آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط ویزای کار کانادا

شرایط ویزای کار کانادا

اولین چیزی که باید قبل از درخواست ویزای کار کانادا بدانید، شرایط ویزای کار کانادا است. ویزای کاری کانادا در دو نوع مجوز کار آزاد (Open Work Permits) و مجوز کار خاص کارفرما (Employer specific Permit) صادر می‌شود که شرایط هر کدام متفاوت است. اگر بتوانید ویزای کار آزاد کانادا را دریافت کنید، می‌توانید در هر مکانی و برای هر کارفرمایی که بخواهید، کار کنید. همچنین نیاز به ارائه LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) نخواهید داشت. LMIA مدرکی است که ثابت می‌کند هیچ شهروند کانادایی برای انجام شغل مورد نظر داوطلب نشده است و کارفرما می‌تواند یک فرد خارجی استخدام کند. 

در مجوز کار خاص کارفرما، مقرراتی در work permit درج می‌شود که باید طبق آن عمل کنید. برای مثال، نام کارفرما در مجوز عنوان می‌شود و فقط می‌توانید کارمند او باشید. مدت زمان فعالیت کاری شما و موقعیت مکانی هم در آن قید می‌شود. قبل از درخواست مجوز کار خاص کارفرما، شخصی که قرار است شما را استخدام کند، باید یک نسخه LMIA و یک پیشنهاد شغلی به شما بدهد تا آن را ضمیمه پرونده کنید.

اجازه کار پس از تحصیل در کانادا

اجازه کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) یک شیوه بسیار خوب برای دانشجویان خارجی است که از یک موسسه کانادایی فارغ التحصیل شده‌اند. این دانشجویان می‌توانند ویزای کار آزاد کانادا را دریافت کنند و در هر شهر یا جایگاه کاری مشغول به کار شوند. این نوع ویزای کار کانادا می‌تواند تا سه سال اعتبار داشته باشد و مدت آن بستگی به طول دوره تحصیل دانشجو دارد. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا یکی از بهترین شیوه‌ها برای کسب تجربه کاری در کانادا و همچنین اخذ اقامت دائم آن است. 

اگر می‌خواهید اجازه کار پس از تحصیل در کانادا را دریافت کنید، باید 180 روز قبل از گرفتن آخرین نمره خود برای PGWP درخواست دهید. برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا باید:

 • یک دوره تحصیلی را در یکی از موسسات آموزشی کانادا به اتمام برسانید و این دوره نباید کمتر از 8 ماه باشد. 
 • در هر ترم تحصیلی دانشجوی تمام وقت کشور کانادا باشید.
 • پاسپورت معتبر داشته باشید.
 • بیمه سلامت داشته باشید که اقامت کامل شما در کانادا را پوشش می‌دهد.
 • از موسسه آموزشی نامه داشته باشید.
 • انگشت نگاری انجام دهید.
 • معاینه پزشکی داشته باشید.

در این کشور حتی اگر از یک مدرسه، کالج یا مدرسه فنی یا مدرسه‌ای که تحت قوانین استانی اداره می‌شود، فارغ التحصیل شده‌اید، واجد شرایط دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا هستید.

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

اولین سوالی که برای مهاجرت کاری به کانادا مطرح می‌شود این است که چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟ پاسخ این است که شما به چند روش می‌توانید برای اخذ ویزا کاری کانادا اقدام کنید اما در تمامی روش‌ها باید از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درخواست ویزا نمایید.

یک شیوه برای اخذ ویزا کاری کانادا این است که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کنید. در این صورت باید هنگام درخواست برای ویزا مدرک LMIA ارائه دهید که در قسمت قبل درباره آن توضیح دادیم.

وقتی یک کارفرمای کانادایی به کارمند نیاز دارد، ابتدا باید موقعیت شغلی را در روزنامه‌های کانادایی اعلام کند. چنانچه پس از سپری شدن مدت زمان تعیین شده، هیچ شهروند کانادایی برای اخذ آن موقعیت شغلی پیشنهاد نداد، کارفرما مجاز است تا یک فرد خارجی را استخدام کند. نرخ بیکاری در کشور کانادا تنها 7.5 درصد است که نشان می‌دهد تعداد افراد بیکار در این کشور بسیار کم است. این باعث می‌شود مهاجران بتوانند از طریق اخذ ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند. 

تیم مهاجرتی ای ویزا شما را در مسیر کاریابی در کانادا همراهی می‌کند. چنانچه فکر می‌کنید شرایط لازم را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

شیوه دیگر برای اخذ ویزای کار کانادا این است که از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام کنید. سیستم اکسپرس انتری برای جذب نیروهای ماهر و متخصص کاری طراحی شده است. بر اساس این سیستم اگر بتوانید امتیاز کافی کسب کنید، می‌توانید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی بگیرید. فاکتورهای مهارت، سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی، سوابق کاری و میزان سازگاری شما با محیط کانادا امتیاز جداگانه دارند. ممکن است امتیاز شما در یکی از این موارد پایین باشد ولی امتیاز بالا در یک مورد دیگر آن را جبران کند.

سیستم امتیازبندی در ایالت‌های مختلف کانادا فرق دارد اما در تمامی ایالت‌ها نیاز به نیروی کار ماهر وجود دارد.

طبق سیستم اکسپرس انتری میزان مهارت افراد متقاضی در برنامه‌های اسکیلد ورکر (Federal Skilled Worker) یاProvincial Nominee   (PNP)امتیازبندی می‌شود. برنامه اسکیلد ورکر فدرال و برنامه PNP استانی است. هر دو این برنامه‌ها توسط دولت کانادا و اداره مهاجرت مدیریت می‌شود. طرح دیگری به نام آتلانتیک پایلوت (Atlantic Pilot) وجود دارد که به منطقه آتلانتیک کانادا اختصاص دارد و استان‌های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، پرینس ادوارد، لابرادور و نیوفاندلند را شامل می‌شود. جدا از امتیاز بندی سیستم کل، هر ایالت کانادا هم شرایط کاری و سیستم امتیاز بندی خاص خود را دارد. اما نکته مشترک تمام ایالت‌ها این است که به دنبال جذب نیرو‌های ماهر هستند و این یک فرصت بزرگ برای کسانی است که با دارا بودن شرایط، قصد مهاجرت به کانادا را دارند. ایالت‌های ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا در حال حاضر فرصت‌های شغلی زیادی دارند و جزو مهاجرپذیرترین ایالت‌های کانادا هستند.  

در سیستم امتیاز بندی اسکیلد ورکر کانادا باید بتوانید از دو مرحله عبور کنید تا توانایی و تخصص خود را اثبات کنید. امتیاز مرحله اول 100 و حداقل نمره قابل قبول 67 است. شما تنها در صورت کسب امتیاز کافی از مرحله اول می‌توانید وارد مرحله دوم شوید. 

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در لیست ناک کانادا قرار می‌گیرد. بر اساس این سیستم، مهارت‌های مورد نیاز در نوع 0، A، B، C، و D دسته بندی می‌شود. مهارت نوع 0 انواع شغل‌های مدیریتی را شامل می‌شود و مهارت‌های نوع A شامل شغل‌هایی است که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند. مهارت‌های نوع C با مدرک دیپلم یا کالج هم قابل انجام هستند. مهارت‌های نوع D به مدرک نیاز ندارند و تعلیم آنها در حین کار انجام می‌شود. 

افراد زیادی از سراسر جهان از طریق ثبت نام در سایت NOC Website و با کسب امتیاز کافی برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام می‌کنند و از طریق سیستم اکسپرس انتری آن را دریافت می‌کنند. دریافت ویزای کار کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری امتیازات زیادی دارد. 

اگر بتوانید برنده این رقابت باشید، اجازه دارید همسر و فرزندان زیر 18 سال را هم به عنوان همراه وارد خاک کانادا کنید. همچنین، از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را اخذ می‌کنید و این برای خیلی‌ها یک آرزوی بزرگ است که شاید پس از سال‌ها هم نتوانند به آن برسند. امتیاز دیگر اخذ ویزای کار کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری این است که همسر شما اجازه کار در کشور کانادا پیدا می‌کند و فرزندان شما می‌توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند. 

ویزای کار موقت کانادا

ویزای کار موقت کانادا

ویزای کار موقت کانادا (Temporary work permit) برای متقاضیانی صادر می‌شود که قرار است کمتر از 6 ماه در کانادا کنند. ویزای کار موقت کانادا در شرایط خاص صادر می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • قصد متقاضی از ورود به کانادا، کار و دریافت دستمزد است.
 • حقوق متقاضی باید در یک شرکت رسمی ثبت شود و در کانادا پرداخت شود.
 • حقوق متقاضی باید به یکی از بانک‌های کانادایی واریز و سپرده شود.  
 • محل اسکان متقاضی کشور کانادا باشد.

برای دریافت ویزای کار موقت کانادا باید اثبات کنید که هدف شما از رفتن به کانادا انجام یک شغل موقت و قانونی است و مجوز یا دعوتنامه کاری از یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده‌اید. همچنین، کارفرما باید اثبات کند که به تخصص متقاضی در کشور خود نیاز دارد و استخدام او به نفع کانادا خواهد بود. شما به عنوان متقاضی باید قوانین کار موقت را بپذیرید و به آن متعهد باشید. 

از امتیازات مهم این نوع ویزا این است که می‌توانید تا چند سال دیگر هم آن را تمدید کنید. اگر بخواهید پس از پایان 6 ماه در کانادا به کار خود ادامه دهید، باید یک ماه قبل از پایان اعتبار ویزای کار، برای تمدید آن اقدام کنید. چنانچه بتوانید در طول اقامت موقت خود یک پیشنهاد کار طولانی مدت از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنید، می‌توانید برای اخذ open work permit اقدام کنید. یادتان باشد برای اخذ این ویزا هم باید یک ماه قبل از پایان اعتبار ویزای موقت اقدام کنید. توجه داشته باشید که برای اخذ این نوع ویزای کاری هم باید مدرک تمکن مالی ارائه دهید.

انواع مجوزهای کار در کانادا

 علاوه بر روش‌های گفته شده برای دریافت ویزای کار کانادا، روش‌های دیگری هم برای شروع اشتغال و کار در کانادا وجود دارد. در ادامه، انواع مجوزهای کار در کانادا را بررسی می‌کنیم.

1.  اشتغال نیمه وقت در کنار تحصیل در کانادا

چنانچه در یکی از موسسات آموزشی تایید شده کانادا در حال سپری کردن یک دوره آموزشی حداقل ۶ ماهه در مقطع تحصیلات تکمیلی هستید، می‌توانید به صورت نیمه وقت و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. البته در این شرایط مجوز کار رسمی دریافت نمی‌کنید، اما مجاز به کار کردن در این کشور هستید.

2. به عنوان همسر دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی

اگر همسر خود را در طول تحصیل در کانادا همراهی می‌کنید و او در یک دوره آموزشی معتبر حداقل ۸ ماهه در مقطع تحصیلات تکمیلی ثبت نام کرده است، می‌توانید با اخذ مجوز کار آزاد معادل مدت زمان تحصیل همسرتان در کانادا مشغول به کار شوید. 

 3. انتقال به یک نهاد کانادایی – انتقال درون شرکتی

اگر در حال حاضر در شرکتی کار می‌کنید که با یک نهاد کانادایی ارتباط دارد، در صورتی که پیشنهاد کار برای سِمت مدیریت یا اجرا دریافت کنید، می‌توانید بدون نیاز به صدور LMIA، مجوز کار ویژه کارفرما را به دست بیاورید. 

4. از طریق برنامه French-Mobility

آیا به زبان فرانسوی صحبت می‌کنید و در خارج از کبک از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر دارید؟ می‌توانید از طریق برنامه French-Mobility بدون نیاز به LMIA، مجوز کار ویژه کارفرما دریافت کنید.

5. با دریافت جاب آفر در مشاغل حوزه تکنولوژی و فناوری، از طریق برنامه استعدادهای جهانی (Global Talent Stream) 

کارفرمایان کانادایی که مایل به استخدام نیروی کار موقت خارجی در حوزه فناوری و تکنولوژی یا استخدام متقاضیان دارای مهارت‌های منحصر به فرد هستند، می‌توانند از طریق برنامه استعدادهای جهانی کانادا درخواست LMIA دهند. 

در برنامه استعدادهای جهانی نیاز نیست اثبات کنید که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا برای انجام موقعیت شغلی در نظر گرفته شده وجود ندارد. مذاکره با دپارتمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) در مورد نحوه کمک به بازار کار کانادا با نامه نگاری‌های معمولی یا به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. 

علاوه بر این که هیچ مدرکی برای استخدام مورد نیاز نیست، درخواست‌های برنامه استعدادهای جهانی در مدت ۱۵ روز پردازش می‌شوند و این یکی دیگر از مزیت های بزرگ این برنامه است. 

با نامه تاییدیه LMIA و جاب آفر، نیروی کار خارجی می‌تواند درخواست اخذ مجوز کار موقت کانادا را به IRCC ارائه دهد و مجوز کار مخصوص کارفرما را دریافت کند. درخواست‌های این برنامه با سرعت و اولویت بیشتری بررسی می‌شوند. مجوز کار صادر شده تحت برنامه استعدادهای جهانی، بسته به شرایط جاب آفر، معمولاً تا ۲ سال معتبر است. هدف دولت کانادا از ارائه این ویزا به افراد خارجی، کمک به رشد مشاغل کانادا و شرکت‌های نوپا است.

6. دریافت جاب آفر در بخش مراقبت از کودکان یا افراد مسن

اگر تحصیلات، زبان و تجربه کاری مد نظر را برای دریافت جاب آفر به عنوان پرستار خانگی (برای مراقبت از افراد مسن، افراد با نیازهای ویژه یا کودکان) داشته باشید، می‌توانید با پشت سر گذاشتن مراحل اداری تعیین شده، مجوز کار در کانادا را دریافت کنید.

7. ارسال درخواست مهاجرت در داخل کانادا با بهره مندی از بیش از ۸۰ روش مهاجرتی موجود

اگر شرایط مهاجرت از طریق یک برنامه مهاجرتی مختص متقاضیان داخل کانادا را دارا هستید، می‌توانید مجوز کار آزاد بگیرید. در بعضی موارد، فقط در صورتی که در حال حاضر مجوز کار داشته باشید یا مجوز کار شما در ۴ ماه اخیر یا کمتر منقضی شده باشد، شرایط مدنظر را کسب خواهید کرد. این نوع مجوز کار به عنوان Bridging open work permit شناخته می‌شود. 

8. حمایت مالی توسط همسر یا شریک زندگی کانادایی از طریق برنامه اسپانسرشیپ  

اگر در کانادا به عنوان بازدید کننده، دانشجو یا نیروی کار از وضعیت معتبری قرار دارید، می‌توانید درخواست خود را تحت برنامه اسپانسرشیپ همسر ارائه دهید. بعد از طی مدت زمان رسیدگی به درخواست‌های این برنامه و در صورت تایید شدن درخواست، مجوز کار آزاد دریافت خواهید کرد.

9. دریافت تاییدیه از یکی از برنامه‌های مهاجرتی آزمایشی کارفرما محور

کانادا چندین برنامه مهاجرتی آزمایشی دارد که به کارفرمایان اجازه می‌دهد در راستای برطرف کردن نیازهای خاص یک منطقه برای استخدام نیروی کار خارجی اقدام کنند. به عنوان مثال، برنامه آزمایشی آتلانتیک که استانهای نووا اسکوشیا، نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور را در بر می‌گیرد، برنامه مناطق روستایی و شمالی که شامل جوامع روستایی موجود در سراسر کاناداست و برنامه آزمایشی Agri-Food برای استخدام فعالین حوزه کشاورزی و غذایی جزو این برنامه‌ها هستند.

 این برنامه‌های آزمایشی بیشتر برنامه‌های کارفرما هستند که به متقاضیان واجد شرایط اجازه می‌دهد تا برای اخذ مجوز کار در کانادا اقدام کنند و در بیشتر موارد، اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنند. با دریافت تاییدیه از طرف این برنامه ها و بسته به روشی که تحت آن درخواست خود را ارسال کرده اید، می‌توانید مجوز کار ویژه کارفرما را که برای ۱ یا ۲ سال معتبر است، دریافت کنید.

10. شرکت در برنامه تحصیلی  Co-Op

کشور کانادا موقعیتی برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است که بر اساس آن اگر دانشجو بتواند مجوز تحصیل همراه با کار بگیرد، امکان کار کردن او در کانادا تضمین می‌شود. تحصیل همراه با کار تضمینی اصطلاحا co-op نیز نامیده می‌شود. دانشجویان بین المللی با شرکت در برنامه تحصیلی Co-Op و به شرط راضی بودن کارفرما از کار آنها، می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند.  

دوره‌های تحصیل به همراه کار تحصیلی در کانادا شامل دو مرحله هستند. در مرحله اول دانشجو دوره تحصیل را سپری می‌کند و در مرحله دوم در دوره کارورزی شرکت می‌کند. به عنوان یک دانشجو می‌توانید یک شغل دولتی داشته باشید یا در شرکت‌های چند ملیتی، انواع سازمان‌های مردم نهاد، کار هنری در محل دانشگاه و غیره مشغول به کار شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی کانادا اینجا کلیک کنید.

ویزای کار در کانادا

ممکن است به عنوان یک مهاجر این سوال در ذهنتان مطرح شود که آیا اخذ ویزای کار در کانادا ممکن است؟ باید بگوییم اگر یک مهاجر تازه وارد در کانادا هستید و  می‌خواهید با اخذ ویزای کار اقامت این کشور را دریافت کنید، می‌توانید به دو روش اقدام کنید. شیوه اول این است که شرکت‌های نیازمند کار را شناسایی کنید و به صورت حضوری به آن مراجعه کنید و مصاحبه انجام دهید. 

روش دوم که رایج‌تر از شیوه اول است، مراجعه به موسسات دولتی و خصوصی کاریابی در کانادا است. این موسسات رزومه شما را با توجه به مشاغل موجود در سطح ایالت و کشور بررسی کرده و با ارائه یک توصیه نامه شما را برای مراجعه به شرکت‌های مورد نظر راهنمایی می‌کنند. شرکت‌های کانادایی به موسسات کاریابی  اعتماد زیادی دارند چرا که این موسسات به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند و زمینه کاری مناسب را برای افراد متخصص تشخیص می‌دهند. به همین دلیل شانس پیدا کردن کار با این روش از احتمال بیشتری برخوردار است. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا

به عنوان یک متقاضی برای درخواست ویزای کار باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا عبارتند از:

 • پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای کانادایی
 • تجربه و سابقه کار تخصصی
 • گواهی سلامت
 • عدم سو پیشینه
 • تمکن مالی
 • مدرک آیلتس با حداقل نمره 5
 • تاییدیه آزمون LMIA
 • درخواست دریافت ویزای کار

مراحل اخذ مجوز کار کانادا

بدیهی است که برای اخذ مجوز کار در کانادا باید مدارک لازم را تهیه کنید و طبق مراحل تعیین شده جلو روید. مراحل درخواست مجوز کار کانادا به شرح زیر است:

 1. از صلاحیت خود برای اخذ مجوز کاری کانادا اطمینان حاصل کنید. 
 2. اسناد و فرم‌هایی که برای ثبت درخواست مورد نیاز است، تکمیل کنید. 
 3. درخواست خود را طبق دستورالعمل‌های اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید. 
 4. منتظر نتیجه بررسی درخواست خود باشید و در صورت خواستن مدارک بیشتر، برای ارسال این مدارک اقدام کنید. 
 5. گذرنامه خود را برای مهر زنی ارسال کنید. 

کارشناسان ما می‌توانند شما را در مسیر آماده‌سازی و ارسال درخواست به IRCC همراهی کنند تا تمام اسناد را طبق خواسته دولت کانادا ارائه و شانس موفقیت خود را افزایش دهید. همین حالا اقدام کنید!

دلایل ریجکت شدن ویزای کار کانادا چیست؟

مواردی مانند ناقص بودن مدارک، داشتن سابقه کیفری، ارائه مدرک جعلی یا قانع نشدن آفیسر از مهاجرت موقت شما می‌تواند باعث ریجکت شدن ویزای کار کانادا شود. در صورت ریجکت شدن، این امکان برای متقاضی وجود دارد که اعتراض بدهد. وی  همچنین می‌تواند با اصلاح خطاهای قبلی دوباره برای این ویزا اپلای کند. شما با اخذ ویزای کار کانادا در این کشور مشغول به کار خواهید شد، اما به این نکته توجه داشته باشید که از همان روز اول از کارفرما حقوق دریافت نمی‌کنید. بنابراین باید مدرک تمکن مالی رائه دهید که نشان دهد حداقل تا زمان دریافت حقوق می‌توانید هزینه زندگی در این کشور را تامین کنید. 

یکی از سوال‌های متداول متقاضیان این است که آیا برای درخواست مجدد باید مدتی صبر کنم؟ پاسخ این است که نیازی به صبر کردن برای ثبت درخواست جدید ندارید، مگر اینکه طی کردن مراحل پیشنهادی برای تقویت پرونده شما زمان بر باشد.

با ما در ارتباط باشید و پروسه 4 مرحله ای e-Visa  برای اقدام مجدد را در اسرع وقت شروع کنید.

هزینه ویزای کار کانادا

شکی نیست که مهاجرت به کانادا از اولین مراحل اقدام برای اخذ ویزا گرفته تا رسیدن به مقصد هزینه دارد. هزینه اخذ ویزای کار کانادا در طی مراحل مختلف یکسان نیست. باید اشاره کنیم که این هزینه‌ها در گذر زمان نوساناتی دارد و ممکن است با توجه به نوع اجازه کار، تعداد افراد و رشته تحصیلی هم تفاوت‌هایی داشته باشد. برای مثال هزینه اجازه کار برای یک نفر 155 دلار، اجازه کار گروه هنرمندان ( 4 نفر یا بیشتر) 465 دلار و هزینه مجوز نامحدود کار برای یک نفر 100 دلار است.

انجام بیومتریک نیز برای شما هزینه ای به مبلغ 85 دلار کانادا به ازای هر شخص و یا 170 دلار کانادا برای هر خانواده هزینه خواهد داشت.

علاوه بر این ممکن است شما ملزم به پرداخت هزینه پردازش پاسپورت نیز باشید که به ازای هر پاسپورت حدود 45 دلار کانادا خواهد بود.

جمع‌بندی

به دلیل رشد اقتصادی بسیار بالا در کشور کانادا، کارفرمایان این کشور به دنبال جذب فارغ التحصیلان از سراسر دنیا هستند و این برای ایرانیان جویای کار یک فرصت بزرگ محسوب می‌شود. تعداد مشاغل مورد نیاز در این کشور مهاجر پذیر آنچنان متنوع است که در صورت داشتن شرایط مناسب، بعید نیست شما هم یکی از برندگان رقابت برای اخذ ویزای کار کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور باشید. در این مقاله انواع ویزای کار کانادا، روش‌ها، شرایط و هزینه اخذ این ویزا را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه متقاضی اخذ ویزای کار کانادا هستید و فکر می‌کنید شرایط لازم را دارید، می‌توانید همین اکنون با مشاوران ما تماس بگیرید.