منطقه آزاد راس الخیمه که در سال 2000 راه اندازی شد، بیش از 8500 شرکت از بیش از 100 کشور جهان را در خود جای داده است. در RAK freezone، شما مجاز به راه اندازی انواع کسب و کار هستید. راس الخیمه تنها 50 دقیقه با دبی فاصله دارد و به زودی به یک مقصد سرمایه گذاری تبدیل می شود. منطقه آزاد RAK که به زیرساخت های پیشرفته مجهز شده است، آماده است تا عنوان مورد توجه ترین مقصد سرمایه گذاری در امارات را به خود اختصاص دهد.

هزینه راه اندازی شرکت منطقه آزاد RAK نیز در میان کمترین هزینه ها در امارات است. RAK freezone همچنین به سرمایه گذاران امکان دسترسی به دارایی آزاد و مالکیت کامل خارجی را می دهد، برخلاف موردی که در شرکت های سرزمین اصلی وجود دارد. لجستیک از منطقه آزاد راس الخیمه ارزان تر است زیرا مانند یک نقطه ورودی امارات از خلیج فارس عمل می کند. حتی زمان صرف شده برای راه اندازی شرکت RAK Freezone به دلیل صدور سریع مجوز توسط  RAK Investment Authorityکمتر از زمان تشکیل شرکت در مناطق آزاد دبی است،  با این حال، سرمایه گذاران موظفند قبل از تشکیل شرکت منطقه آزاد RAK حداقل مبلغ سرمایه را در حساب بانکی خود نشان دهند. شما باید تمام مدارک را برای راه اندازی کسب و کار منطقه آزاد راس الخیمه در اختیار داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که هزینه های مجوز منطقه آزاد RAK به موقع پرداخت می شود.

راس الخیمه دارای 4 منطقه بامشخصات خود به شرح زیر است:

The RAK Academic Zone

منطقه آکادمیک شامل سازمان‌های آموزشی است که برنامه‌های آکادمیک را به RAK و جوامع گسترده‌تر امارات متحده عربی ارائه می‌کنند. خوشه اصلی پردیس ها در منطقه دانشگاهی 3 است که در مرکز منطقه الضئیت قرار دارد. برخی از سازمان‌های آموزشی که تحت منطقه آزاد تأسیس شده‌اند، از پردیس‌های جداگانه در مکان‌های مشخص شده در راس‌الخیمه فعالیت می‌کنند.

The RAK Free Trade Zone Technology Park

پارک فناوری واقع در جنوب راس الخیمه، در نزدیکی دبی از طریق جاده امارات، که همچنین به عنوان مرکز جاذبه برای جامعه تجاری و در مجاورت فرودگاه بین المللی راس الخیمه واقع گردیده است. با مساحت 100 هکتار، روبروی استراحتگاه های 5 ستاره با زمین گلف (روستای الحمرا و استراحتگاه) واقع شده است. این ناحیه در منطقه ای به سرعت در حال گسترش قرار گرفته شده باتوجه خاص به صنایع سبک و تولید خودکار.
The RAK Free Trade Zone Industrial Park

واقع در امتداد جاده ساحلی راس الخیمه در حدود 15 کیلومتری شمال راس الخیمه و بلافاصله در مجاورت جزیره هولیله که تقریباً 6 کیلومتر از بندر صقر فاصله دارد قرار گرفته است. این مشخصات برای ساخت و ساز صنایع سنگین و انبارداری توسعه یافته بسیار مناسب و منابع انرژی فراوانی را در خود جای داده است اندازه های زمین مطابق با نیازهای مشتری ارائه می شود و به طور کامل با آب، برق و مخابرات سرویس می شود. این امکانات شامل اسکان کارکنان در محل، دفتر سفارشی، مرکز خدمات پشتیبانی عملیات و سایر مراکز پشتیبانی اداری و خدماتی واقع در پارک است.

The RAK Free Trade Zone Business Park

بیزینس پارک در منطقه تجاری مرکزی شهر، نزدیک به مرکز نمایشگاهی مدرن RAK واقع شده است این مرکز با توجه به نیاز مشتریان به دفاتر پیشرفته در یک مرکز تجاری توسعه یافته پاسخگوی نیازهای آنها است. مرکز تجاری RAK یک مرکز منطقه آزاد است که به سرمایه گذاران فرصتی برای شروع یک تجارت بدون دردسر می دهد.